четвер, 26 лютого 2009 р.
Щодо державної реєстрації договорів оренди земельних ділянок
Такі складні життєві питання...
Нещодавно в приміщенні райдержадміністрації відбувся семінар-нарада із землевпорядниками району. Було розглянуто чимало важливих питань, які нині хвилюють як сільських голів, так і керівників агроформувань різних форм власності.
Заступник голови РДА А. В. Добровольський розповів про стан використання земельних ділянок, що були в постійному користуванні громадян, а в разі їх смерті повинні бути передані до земель запасу. Пізніше ця земельна ділянка може бути здана в оренду або ж, згідно з діючим законодавством, використана на інші цілі. Виступаючий вів мову і про невитребувані паї (земельні ділянки) громадян, які померли, і немає їх спадкоємців. Слід зробити аналіз використання таких земельних ділянок, і в разі потреби в судовому порядку порушувати питання щодо скасування права власності та повернення вказаних ділянок до комунальної власності. Потім вирішуватиметься питання передачі даної земельної частки (паю) в оренду. Таким чином збільшуватимуться надходження до місцевих бюджетів.
А. В. Добровольський звернув увагу на те, що, згідно з чинним законодавством, такі земельні ділянки можуть бути надані у власність тільки громадянам України. Іноземні громадяни можуть набути власності у разі оформлення спадщини, але протягом року дана земельна ділянка повинна бути відчужена в установленому порядку.
У зв’язку з тим, що із 13 січня 2009 року відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо зменшення впливу світової фінансової кризи на сферу зайнятості населення" розширено перелік осіб, що належать до зайнятого населення, зокрема членів особистих селянських господарств, якщо робота у такому господарстві для них є основною, директор районного центру зайнятості С. М. Біленко, виступаючи перед землевпорядниками району, нагадав їм, що центр зайнятості запросив відповідні списки у сільрад. Але під час складання таких списків у працівників сільських рад виникло чимало запитань. Сергій Михайлович дав щодо цього відповідні роз’яснення. Посилаючись на ст. 1, 4, 8, 11 Закону України "Про особисте селянське господарство", він підкреслив, що перебування у сімейних чи родинних відносинах і спільність проживання є визначальними поняттями у віднесенні особи до членів особистого селянського господарства.
Щодо статті 8 цього Закону, то у центрі зайнятості чекають відповідного Порядку, затвердженого наказом Мінпраці, який повинен визначити, яка ж робота є основною: в особистому селянському господарстві, чи у відповідності із записом у трудовій книжці. С. М. Біленко зазначив, що центр зайнятості проводив відповідну реєстрацію таких громадян з 13 до 29 січня 2009 року, але допомогу з безробіття цим 35 особам буде виплачено лише після надходження згаданого Порядку.
Начальник Держкомзему у Казанківському районі І. М. Ільїн пояснив присутнім у залі, що поняття "особисте селянське господарство" і "особисте підсобне господарство", згідно з роз’ясненням Держкомзему від 25.04.2002 р. №14-4/2080, є тотожними.
Щодо тлумачення ст. 4 Закону України "Про особисте селянське господарство", що стосується обліку особистих селянських господарств, виступила начальник районного відділу статистики Т. Б. Копійка. Вона зазначила, що встановлено порядок первинного та статистичного обліку особистого селянського господарства, як господарської діяльності населення, а, починаючи з 2006 року, з метою інформаційного забезпечення органів виконавчої влади з питань ведення особистого селянського господарства в сільській місцевості, уведено державне статистичне спостереження за формою №6-сільрада. Тетяна Борисівна відзначила, що інструкцією з ведення погосподарського обліку в сільських, селищних та міських радах визначено, що в формі №1 у рядку 12 "Відмітка про ведення особистого селянського господарства", відповідно до статті 3 Закону для громадян-членів домогосподарства, яким, згідно з чинним законодавством, виділена земельна ділянка для ведення особистого селянського господарства (до 1 січня 2002 року — для особистого підсобного господарства), записуються вид і дата документа, який встановлює право власності або право користування цією ділянкою. У рядку 13 форми №1 "Відмітка про припинення ведення особистого селянського господарства" проставляються дата та причина припинення ведення особистого селянського господарства. Начальник відділу статистики наголосила, що під час заповнення форм погосподарського обліку виникають проблеми із наявністю Державних актів на право власності на земельну ділянку, але для проведення відповідних записів можуть бути використані документи, на підставі яких видаються ці акти, а саме — рішення органу державної влади або органу місцевого самоврядування про надання певних земельних ділянок, договори купівлі-продажу, договори оренди.
Підсумовуючи розмову із зазначеного питання, директор РЦЗ С. М. Біленко попрохав землевпорядників 11 сільських рад, котрі ще не надали списки, завершити цю роботу у найкоротший термін, адже без цієї інформації центр зайнятості не може повноцінно виконувати свої повноваження.
Держподатінспектор сектору оподаткування фізичних осіб Казанківської ДПІ Т. І. Корж звернула увагу присутніх на необхідність своєчасної сплати податків на землю, а в разі нарахування штрафних санкцій — обов’язкову їх оплату. Тетяну Іванівну бентежить той факт, що наш район посідає одну з найнижчих сходинок серед інших по Миколаївщині, а тому слід це питання вирішувати без зволікань. Фахівець підкреслила, що такі штрафні санкції в жодному разі не списуються. Отже, якщо людина своєчасно не сплатила податки, їй все одно доведеться це зробити. В 2008 році добре спрацювали по збору штрафних санкцій лише 3 сільради — Новофедорівська, Дмитрівська і Володимирівська. Інші ж повинні оперативно виправити ситуацію з цього питання й надати відповідну інформацію в податкову інспекцію до кінця І кварталу. Вона також роз’яснила, як правильно складати договори про оренду землі, в які терміни повинні платити податки юридичні особи, приватні підприємці, громадяни. Податківець нагадала, що своєчасно перераховані до місцевого бюджету кошти допоможуть покращити стан тієї чи іншої територіальної громади.
Начальник управління агропромислового розвитку РДА В. В. Коніщук нагадав, що, згідно з Указом Президента України, продовжується робота щодо укладання додаткових договорів на збільшення орендної плати до 3%. Розмір орендної плати земель державної власності, які передані в оренду, також повинен бути переглянутий і становити не менше 3% від вартості земельної ділянки.
Начальник відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в Казанківському районі В. О. Кудінов вів мову про розслідування та облік нещасних випадків. Він підкреслив, що розслідування проводяться у разі раптового погіршення стану здоров’я працівника або особи, яка забезпечує себе роботою самостійно, одержання ними поранення, травми, у тому числі внаслідок тілесних ушкоджень, заподіяних іншою особою, гострого професійного та іншого отруєння, опіку, ураження електричним струмом, одержання інших ушкоджень внаслідок контакту з представниками тваринного світу, що призвели до втрати працівником працездатності на один робочий день чи більше. Про кожен нещасний випадок потерпілий або робітник, що його виявив, інша особа-свідок провині негайно повідомити безпосередньо свого керівника чи іншу уповноважену особу підприємства. В. О. Кудінов зазначив, що керівник зобов’язаний організувати надання першої медичної допомоги, забезпечити у разі необхідності — доставку потерпілого до лікувально-профілактичного закладу. Він також повинен зберегти обстановку на робочому місце, де стався нещасний випадок, до прибуття комісії з розслідування.
Про нещасний випадок, який пов’язаний з виробництвом, адміністрація підприємства надає повідомлення до відділення ВДФССНВ в Казанківському районі у встановленій формі. В процесі розслідування нещасного випадку членами комісії, до складу якої обов’язково має входити представник фонду, складається акт розслідування Н-5, а якщо цей випадок пов’язаний з виробництвом, то оформляється акт Н-1. Вказані документи (акти) обов’язково надаються до відділення ВДФССНВ в Казанківському районі, де й проводиться призначення соціальних виплат потерпілій особі.
В. Погоріла
(Газета "Голос Казанківщини", 26.02.2009 р.)
середа, 25 лютого 2009 р.
Графік особистого прийому громадян керівництвом Головного управління Держкомзему у Миколаївській області на 2009 рік
- Янчук Володимир Петрович (начальник Головного управління) - щочетверга з 10.00 до 15.00.
- Мішнев Сергій Васильович (перший заступник начальника управління) — щовівторка з 10.00 до 15.00
- Тумілович Віктор Едмундович (заступник начальника управління) — щопонеділка з 10.00 до 15.00.
- Василюк Катерина Вікторівна (заступник начальника управління) — щосереди з 10.00 до 15.00
(Газета "День за днём", 25.02.2009 р.)
неділя, 22 лютого 2009 р.
Які платні послуги надаються у сфері оренди земельних часток (паїв)?
Аналогічні вимоги мають місце до додаткових угод до договорів оренди землі.
З метою виконання Указу Президента України від 19.08.2008 №725/2008 "Про невідкладні заходи щодо захисту власників земельних ділянок та земельних часток (паїв)" (далі - Указ) суб’єктами відповідних орендних відносин укладаються додаткові угоди про внесення змін до раніше укладених договорів оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення, земельних часток (паїв) в частині збільшення орендної плати до розміру не менше 3 відсотків визначеної відповідно до законодавства вартості земельної ділянки, земельної частки (паю), або укладаються нові в разі їх відсутності.
Розміри плати за проведення державної реєстрації договорів оренди землі та додаткових угод, які застосовуються Миколаївською Регіональною філією ДП Центр ДЗК, встановлено п. 6.1. Розмірів оплати земельно-кадастрових робіт та послуг, затверджених спільним наказом Державного комітету України по земельних ресурсах, Міністерства фінансів України, Міністерства економіки України від 15.06.2001 №97/298/124, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 10 липня 2001 року за №579/5770.
Відповідно до п. 6.1 Розмірів оплати земельно-кадастрових робіт та послуг плата за реєстрацію договорів оренди землі буде складатися з наступних послуг:
1) для фізичних осіб:
Реєстрація договору оренди (суборенди) землі |
Гривень за один примірник документа (без ПДВ) |
||||
Перевірка та обробка інформації на магнітному носії (10-20) (п. 22) | Унесення відомостей до бази даних АС ДЗК (5-25) (п. 20) | Унесення запису до Поземельної книги (п. 23) | Реєстрація договору оренди (суборенди) землі (п. 1) |
Загальна сума | |
Перша категорія (один власник або користувач, не більше 5 координат точок) | 10 | 5 | 10 | 5 | 30 |
Друга категорія (не більше 10 координат точок) | 15 | 15 | 10 | 5 | 45 |
Третя категорія (не більше 20 координат точок) | 20 | 25 | 10 | 5 | 60 |
Поза категорією (понад 20 координат точок) | договірні розцінки* | договірні розцінки* | 10 | 5 |
Реєстрація договору оренди (суборенди) землі |
Гривень за один примірник документа (без ПДВ) |
||||
Перевірка та обробка інформації на магнітному носії (10-20) (п. 22) | Унесення відомостей до бази даних АС ДЗК (5-25) (п. 20) | Унесення запису до Поземельної книги (п. 23) | Реєстрація договору оренди (суборенди) землі (п. 1) |
Загальна сума | |
Перша категорія (один власник або користувач, не більше 5 координат точок) | 25 | 60 | 30 | 25 | 140 |
Друга категорія (не більше 10 координат точок) | 35 | 70 | 30 | 25 | 160 |
Третя категорія (не більше 20 координат точок) | 45 | 80 | 30 | 25 | 180 |
Поза категорією (понад 20 координат точок) | договірні розцінки* | договірні розцінки* | 30 | 25 |
1) для фізичних осіб:
Реєстрація додаткових угод |
Гривень за один примірник документа (без ПДВ) |
|||
Унесення відомостей до бази даних АС ДЗК (5-25) (п. 20) | Унесення запису до Поземельної книги (п. 23) | Реєстрація договору (п. 1) |
Загальна сума | |
Перша категорія (один власник або користувач, не більше 5 координат точок) | 5 | 10 | 5 | 20 |
Друга категорія (не більше 10 координат точок) | 15 | 10 | 5 | 30 |
Третя категорія (не більше 20 координат точок) | 25 | 10 | 5 | 40 |
Поза категорією (понад 20 координат точок) | договірні розцінки* | 10 | 5 |
Реєстрація додаткових угод |
Гривень за один примірник документа (без ПДВ) |
|||
Унесення відомостей до бази даних АС ДЗК (5-25) (п. 20) | Унесення запису до Поземельної книги (п. 23) | Реєстрація договору (п. 1) |
Загальна сума | |
Перша категорія (один власник або користувач, не більше 5 координат точок) | 60 | 30 | 25 | 115 |
Друга категорія (не більше 10 координат точок) | 70 | 30 | 25 | 125 |
Третя категорія (не більше 20 координат точок) | 80 | 30 | 25 | 135 |
Поза категорією (понад 20 координат точок) | договірні розцінки* | 30 | 25 |
* При застосуванні договірних розцінок вартість однієї поворотної точки складає:
За унесення (надання) відомостей до (з) бази даних АС ДЗК
Для фізичних осіб 1,25 грн. за 1 точку | Для юридичних осіб 7,7 грн. за 1 точку |
За перевірку та обробку інформації на магнітних носіях
Для фізичних осіб 1,5 грн. за 1 точку | Для юридичних осіб 3,6 грн. за 1 точку |
субота, 21 лютого 2009 р.
Земля теж свою ціну має...
Останнім часом у місті виникло чимало усіляких суджень та чуток стосовно введення в дію з першого січня поточного року затвердженої нормативної грошової оцінки земель. Дехто обурюється, мовляв, на якій підставі ось такі щорічні новації, чому без розгляду цього питання на громадських слуханнях?.. Внести ясність у суть проблеми ми попросили начальника управління Держкомзему у місті Первомайську Івана Люткевича.
- Перш за все хочу підкреслити, - сказав Іван Григорович, - що торік підвищення нормативної грошової оцінки землі у місті не було, за винятком коефіцієнта індексації 1,028. Розрахункова орендна плата, податок на землю обчислювалися відповідно до чинного законодавства. Відповідно до прийнятого державного бюджету на 2008 рік було передбачено, що мінімально застосовуваний коефіцієнт при розрахунку орендної плати має бути не менше трьох і не більше 12 відсотків від нормативної грошової оцінки земельної ділянки. У Первомайську на той час діяли коефіцієнти, затверджені міською радою. Коефіцієнти, які були менше 3, були переглянуті відповідно до договору, а все решта — згідно із затвердженим порядком розрахунку орендної плати безпосередньо у місті, яким передбачалися коефіцієнти 3 і більше, не переглядалися. Наприклад, якщо це землі, зайняті під магазин, то коефіцієнт нормативної грошової оцінки застосовувався 2,5 відсотка. Але законом "Про бюджет України на 2008 рік" передбачалося підвищення цього нормативу не менше, ніж на 3%, що й було виконано органами місцевого самоврядування і податковою адміністрацією щодо перерахунку орендної плати за землю, тільки на різницю між коефіцієнтами 2,5 і 3 відсотки.
Що стосується прийнятої у місті нормативної грошової оцінки землі на 2009 рік, то ця робота також проводилася відповідно до вимог законодавства. По-перше, з цього напрямку є затверджена програма розвитку земельних відносин, є листи обласної державної адміністрації та вимоги законодавства переглянути ті грошові оцінки, які було прийнято по старих грошових розрахунках вартості будівництва і відновлення вартості забудови у населених пунктах. Так що говорити про якусь незапрограмовану надзаконну діяльність органів місцевого самоврядування було б неправильно і несправедливо.
Але повернімося до законодавства. Згідно з вищезгаданим Законом України "Про плату за землю" (ст. 2) "використання землі в Україні" платне. А згідно зі ст. 7 цього ж закону, нарахування податку на землю та розрахунок орендної плати за землю відбувається відповідно до нормативної грошової оцінки землі. Проведення нормативної грошової оцінки регулюється спеціальним Законом України "Про оцінку земель".
Слід зауважити, що нормативно-грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при обміні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок, розрахунку орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності. Відповідно до цього Закону також визначено, що нормативно-грошова оцінка для земель сільськогосподарського призначення переглядається раз у 5-7 років, для земель несільськогосподарського призначення — раз у 7-10 років.
Хочу наголосити, що нормативно-грошова оцінка у Первомайську була затверджена у березні 2001 р. Відповідно до Програми розвитку земельних відносин, був передбачений перегляд (коригування) даної грошової оцінки. У 2007 році бюджетом міста на 2008 рік було передбачено витрати на дані роботи у розмірі 99 тис. 366 грн. Згідно з договором, укладеним з Київським інститутом "Діпромісто", який є провідним у напрямку розробки нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, у 2008 році було проведено розрахунок нової нормативно-грошової оцінки. Це — науково-практична праця, яка містить текстову частину та додатки графічних матеріалів, тобто зонування території із зазначенням відповідних коефіцієнтів. Зауважу, що таку роботу можуть виконувати лише ліцензовані організації, якою і є вищезгаданий інститут. І дана нормативно-грошова оцінка пройшла, відповідно до закону, державну землевпорядну експертизу в Державному комітеті земельних ресурсів. Висновки позитивні.
Висновок державної експертизи землевпорядної документації підписаний 19 грудня 2008 року за №1475/08. Словом, усе в даному випадку було зроблено згідно з Законом України "Про оцінку земель". І це питання не передбачене для обговорення на громадських слуханнях. А стосовно того, що розмір базової вартості землі змінився, то це дійсно так. У 2001 році навіть на ремонт дороги чи мосту була одна відновлювальна вартість, а сьогодні зовсім інша. Зараз же в умовах загальнодержавної економічної кризи у кожного, у тому числі й у підприємців, виникло безліч усіляких непередбачених проблем. Тому цілком можна зрозуміти їх невдоволення, у тому числі й новою нормативно-грошовою оцінкою землі і безпосередньо її базовою вартістю.
Але змінюються ціни на об’єкти, які побудовані на землі, і тому змінюється грошова оцінка землі. Візьмімо для прикладу вартість однокімнатної квартири у 2001 році (скажімо, на "Фрегаті"), яка коштувала 800 доларів США. Сьогодні без ремонту — від 10 тис. доларів. Причому, якщо брати в еквіваленті гривневому, то нинішні 10 тис. доларів це значно більше, ніж 15 тисяч у тій же валюті рік тому. Ось та вартість, яка є сьогодні. Відповідно також змінилася відновлювальна вартість міських комунікацій, а це все мало вплив на проведення розрахунків фахівцями інституту на визначення базової вартості землі.
І насамкінець. Базова вартість землі дійсно збільшилася у 2,5 разу. Але це - середня ціна по місту. Конкретна оцінка 1 кв. м земельної ділянки підраховується по зонах, по локальних коефіцієнтах і складається з факторів, які включають в себе функціональне призначення ділянки. Тобто, у кожному окремому випадку це буде різна ціна, сформована з урахуванням усіх зазначених аспектів.
Якщо взяти для прикладу конкретний розмір орендної плати за землю за рік за 1 кв. м на центральному ринку, то до нового року вона дорівнювала близько 6 грн., а по новому розрахунку вона буде орієнтовно 16-18 грн. за 1 кв. м, повторюю, за рік. Якщо взяти загальні витрати на організацію торгового місця, то витрати на орендну плату 1 кв. м землі незначні і складуть 1 грн. 50 коп. в місяць максимально.
Людмила Мартинова
(Газета "Вісник Первомайська", 21.02.2009 р.)
Графік особистого прийому громадян керівництвом відділу Держкомзему у Кривоозерському районі на 2009 рік
Прізвище ім’я по батькові | Посада | Дні та години прийому | Січень | Лютий | Березень | Квітень | Травень | Червень | Липень | Серпень | Вересень | Жовтень | Листопад | Грудень |
Греков Олег Валерійович | Начальник відділу | Щочетверга з 9.00 до 15.00 | 8, 15, 22, 29 | 5, 12, 19, 26 | 5, 12, 19, 26 | 2, 9, 16, 23, 30 | 7, 14, 21, 28 | 4, 11, 18, 25 | 2, 9, 16, 23, 30 | 6, 13, 20, 27 | 3, 10, 17, 24 | 1, 8, 15, 22, 29 | 5, 12, 19, 26 | 3, 10, 17, 24 |
(Газета "Кривоозерщина", 21.02.2009 р.)
Графік особистого прийому громадян керівництвом Головного управління Держкомзему у Миколаївській області на 2009 рік
ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Головного управління Держкомзему у Миколаївській області від 8 січня 2009 року №1-в
Графік
особистого прийому громадян керівництвом
Головного управління Держкомзему у Миколаївській області на 2009 рік
Прізвище, ім’я та по батькові | Посада | Дні та години прийому | Січень | Лютий | Березень | Квітень | Травень | Червень | Липень | Серпень | Вересень | Жовтень | Листопад | Грудень |
Янчук Володимир Петрович | Начальник Головного управління | Щочетверга з 10.00 до 15.00 | 8, 15, 22, 29 | 5, 12, 19, 26 | 5, 12, 19, 26 | 2, 9, 16, 23, 30 | 7, 14, 21, 28 | 4, 11, 18, 25 | 2, 9, 16, 23, 30 | 6, 13, 20, 27 | 3, 10, 17, 24 | 1, 8, 15, 22, 29 | 5, 12, 19, 26 | 3, 10, 17, 24, 31 |
Мішнев Сергій Васильович | перший заступник начальника управління | Щовівторка з 10.00 до 15.00 | 13, 20, 27 | 3, 10, 17, 24 | 3, 10, 17, 24, 31 | 7, 14, 24, 28 | 5, 12, 19, 26 | 2, 9, 16, 23, 30 | 7, 14, 21, 28 | 4, 11, 18, 25 | 1, 8, 15, 22, 29 | 6, 13, 20, 27 | 3, 10, 17, 24 | 1, 8, 15, 22, 29 |
Тумілович Віктор Едмундович | заступника начальника управління | Щопонеділка з 10.00 до 15.00 | 12, 19, 26 | 2, 7, 9, 16, 23 | 2, 16, 23, 30 | 6, 13, 20, 27 | 18, 25 | 1, 15, 22 | 6, 13, 20, 27 | 3, 10, 17, 31 | 7, 14, 21, 28 | 5, 12, 19, 26 | 2, 9, 16, 23, 30 | 7, 14, 21, 28 |
Василюк Катерина Вікторівна | заступник начальника управління | Щосереди з 10.00 до 15.00 | 14, 21, 28 | 4, 11, 18, 25 | 4, 11, 18, 25 | 1, 8, 15, 22, 29 | 6, 13, 20, 27 | 3, 10, 17, 24 | 1, 8, 15, 22, 29 | 5, 12, 19, 26 | 2, 9, 16, 23, 30 | 7, 14, 21, 28 | 4, 11, 18, 25 | 2, 9, 16, 23, 30 |
(Газета "Кривоозерщина", 21.02.2009 р.)
пʼятниця, 20 лютого 2009 р.
Графік особистого прийому громадян керівництвом відділу Держкомзему в Очаківському районі Миколаївської області
П. І. Б. | Посада | Дата та години прийому |
Кириченко Андрій Михайлович | Начальник відділу | Щовівторка з 8.00 до 15.00 |
Котик Тетяна Вікторівна | Заступник начальника відділу | Щочетверга з 8.00 до 15.00 |
(Газета "Чорноморська зірка", 20.02.2009 р.)
Конкурс!
Відділ Держкомзему в Очаківському районі Миколаївської області оголошує конкурс на заміщення вакантної посади провідного спеціаліста відділу з питань землеустрою, державного земельного кадастру та реєстрації земель, охорони земель.
Вимоги до кандидатів: освіта вища за фахом землевпорядник або споріднена; бажаний строк роботи за фахом три роки; вільне володіння державною мовою; вміння працювати на комп’ютері.
Довідки за адресою: м. Очаків, вул. Леніна, 3; тел. 2-26-81, 2-39-86
(Газета "Чорноморська зірка", 20.02.2009 р.)
четвер, 19 лютого 2009 р.
Договір оренди землі є юридичним документом, що захищає право орендодавця на виплату орендної плати
У результаті розпаювання земель колективної власності та передачі їх у приватну власність, значна частина громадян отримала право на землі сільськогосподарського призначення, що перебували в користуванні колишніх сільськогосподарських підприємств. Отримання громадянином державного акту на право власності на земельну ділянку, власником сертифікату на право на земельну частку (пай) — справа кожного власника сертифікату. Станом на 01.01.2009 року в районі у встановленому порядку із 11 630 громадян, які набули право на земельну частку (пай), 11 535 громадян отримали сертифікати, з яких 97,5%, або 11 252 сертифікатів вже замінено на державні акти на право власності на земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Починаючи з 1996 року, до цього часу не звернулись до відділу Держкомзему в Вознесенському районі Миколаївської області для отримання вказаного документу 283 громадян, працівників колишніх КСП.
Для отримання державного акту на право власності на земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, взамін сертифікату на право на земельну частку (пай), громадянину необхідно подати до райдержадміністрації письмову заяву щодо отримання дозволу на переоформлення сертифікату на державний акт, до якої підкласти копію паспорту, ідентифікаційного коду, копію сертифікату, у разі необхідності — свідоцтва про право на спадщину за законом або за заповітом. З отриманим дозволом слід звернутись до ліцензованої землевпорядної організації щодо виготовлення правовстановлюючого документу — державного акту на право власності на земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. У разі відсутності сертифікату, або з інших причин, які виникли щодо ускладнення переоформлення документів, громадянину необхідно звернутись до відділу Держкомзему в Вознесенському районі Миколаївської області.
Сертифікат на право на земельну частку (пай) є правовстановлюючим документом при реалізації громадянином права безкоштовного отримання у власність земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва із земель колишнього КСП. Сертифікат на право на земельну частку (пай) є документом, що посвідчує лише право на земельну частку (пай), без визначення місця розташування земельної ділянки та встановленими межами в натурі (на місцевості).
Отримання земельної ділянки у власність надає власнику право розпоряджатись своєю ділянкою: самостійно господарювати на землі, передавати її в заставу (лише банківським установам), спадщину заповідати у встановленому законодавством порядку, а також надавати її в оренду.
Договір оренди землі — це договір, за яким орендодавець зобов’язаний за плату передати орендарю земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов’язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства. Відповідно до Указу Президента України, з 1 вересня 2008 року орендна плата повинна становити не менше, ніж 3% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, тобто орендна плата виросла з 1,5% до 3%. У разі наявності вже зареєстрованого договору оренди між орендарем та орендодавцем укладається додаткова угода на виплату мінімального розміру орендної плати (3%), яка відповідно до законодавства підлягає державній реєстрації.
Згідно з частиною другою ст. 125 Земельного кодексу України, право на оренду земельної ділянки виникає після укладення договору оренди землі і його державної реєстрації. Передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у власності громадян, здійснюється за договором оренди між власником земельної ділянки і орендарем.
Договір оренди землі укладається між орендарем та орендодавцем за рахунок коштів орендаря при наявності державного акту на право власності на земельну ділянку, який посвідчує право володіння та розпорядження окремою земельною ділянкою з конкретним місцерозташуванням та встановленими межами, визначеною орендною платою із врахуванням коефіцієнтів індексації (станом на 01.01.2009 року даний коефіцієнт становить 3,022). При цьому оригінал державного акту на право власності на земельну ділянку залишається у власника державного акту.
Для перевірки розміру орендної плати громадяни можуть звернутись до відділу Держкомзему в Вознесенському районі Миколаївської області з письмовою заявою, до якої додається ксерокопія паспорта громадянина, ксерокопія ідентифікаційного коду, квитанція про сплату послуг.
Зареєстрований договір оренди землі громадянин повинен отримати в регіональній філії ДЗК за адресою: м. Вознесенськ, вул. Пушкінська, 4 за наявності оригіналу паспорта громадянина та державного акту на право власності на земельну ділянку.
Зареєстрований договір оренди землі є документом, який визначає права та обов’язки орендаря і орендодавця. У разі виникнення спірних питань щодо користування, розпорядження та сплати за оренду земельної ділянки або його дострокового розірвання, зареєстрований договір оренди землі є підставою для врегулювання даних питань.
(Газета "Вісті Вознесенщини", 19.02.2009 р.)середа, 18 лютого 2009 р.
Погода Врадіївського району
В рамках покращення інтерактивності нашого сайту на сторінці відділу Держкомзему у Врадіївському районі розміщено інформери погоди.
Відтепер жителі району, землевпорядники, аграрії та інші суб’єкти земельних відносин зможуть планувати свою діяльність, виходячи з оперативної інформації про погодні умови на території сіл і селищ Врадіївщини.
вівторок, 17 лютого 2009 р.
Вознесенщина: прогноз погоди
В рамках покращення інтерактивності нашого сайту на сторінці відділу Держкомзему у Вознесенському районі розміщено інформери погоди.
Відтепер жителі району, землевпорядники, аграрії та інші суб’єкти земельних відносин зможуть планувати свою діяльність, виходячи з оперативної інформації про погодні умови на території сіл і селищ Вознесенщини.
понеділок, 16 лютого 2009 р.
Грошова оцінка земель
Державний комітет із земельних ресурсів повідомляє про коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель за 2008 рік
Держкомітет України із земельних ресурсів на виконання пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 12 травня 2000 року №783 "Про проведення індексації грошової оцінки земель" повідомляє.
Нормативну грошову оцінку земель станом на 01.01.2009 за 2008 рік необхідно індексувати на коефіцієнт індексації 1,152, який розраховано виходячи з середньорічного індексу інфляції за 2008 рік — 125,2% відповідно до Порядку проведення індексації грошової оцінки земель, затвердженого згаданою постановою Кабінету Міністрів України.
Для забезпечення справляння земельного податку та орендної плати, державного мита при обміні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок у 2009 році нормативна грошова оцінка земель населених пунктів, яка проведена за вихідними даними станом на 01.04.1996, та грошова оцінка сільськогосподарських угідь, яка проведена станом на 01.07.1995, підлягає індексації станом на 01.01.2009 на коефіцієнт 3,022, який визначається виходячи з добутку коефіцієнтів індексації за 1996 рік — 1,703, 1997 рік — 1,059, 1998 рік — 1,006, 1999 рік — 1,127, 2000 рік — 1,182, 2001 рік — 1,02, 2005 рік — 1,035, 2007 рік — 1,028 та за 2008 рік — 1,152.
Нормативна грошова оцінка земель за 2002, 2003, 2004 та 2006 роки не індексувалась.
(Газета "АграрНик", 16.02.2009 р.)
неділя, 15 лютого 2009 р.
Прогноз погоди по Первомайську
В рамках покращення інтерактивності нашого сайту на сторінці управління Держкомзему у місті Первомайську розміщено інформер погоди.
Відтепер жителі міста, землевпорядники, аграрії та інші суб’єкти земельних відносин зможуть планувати свою діяльність, виходячи з оперативної інформації про погодні умови на території Первомайська.
субота, 14 лютого 2009 р.
Погода у Очакові
В рамках покращення інтерактивності нашого сайту на сторінці відділу Держкомзему у місті Очакові розміщено інформер погоди.
Відтепер жителі міста, землевпорядники, аграрії та інші суб’єкти земельних відносин зможуть планувати свою діяльність, виходячи з оперативної інформації про погодні умови на території Очакова.
пʼятниця, 13 лютого 2009 р.
Миколаїв: прогноз погоди
В рамках покращення інтерактивності нашого сайту на сторінці управління Держкомзему у місті Миколаєві розміщено інформер погоди.
Відтепер жителі міста, землевпорядники, аграрії та інші суб’єкти земельних відносин зможуть планувати свою діяльність, виходячи з оперативної інформації про погодні умови на території Миколаєва.
четвер, 12 лютого 2009 р.
Про коефіцієнт індексації грошової оцінки земель
Відділ Держкомзему у Баштанському районі на підставі листа Державного комітету України із земельних ресурсів від 09.01.09 №14-22-6/87 та на виконання пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 12 травня 2000 року №783 "Про проведення індексації грошової оцінки земель" повідомляє.
Нормативну грошову оцінку земель станом на 01.01.2009 за 2008 рік необхідно індексувати на коефіцієнт індексації 1,152, який розраховано виходячи з середньорічного індексу інфляції за 2008 рік — 125,2% відповідно до Порядку проведення індексації грошової оцінки земель, затвердженого згаданою постановою Кабінету Міністрів України.
Для забезпечення справляння земельного податку та орендної плати, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок у 2009 році нормативна грошова оцінка земель населених пунктів, яка проведена за вихідними даними станом на 01.04.1996, та грошова оцінка сільськогосподарських угідь, яка проведена станом на 01.07.1995, підлягає індексації станом на 01.01.2009 на коефіцієнт 3,022, який визначається виходячи з добутку коефіцієнтів індексації за 1996 рік — 1,703, 1997 рік — 1,059, 1998 рік — 1,006, 1999 рік — 1,127, 2000 рік — 1,182, 2001 рік — 1,02, 2005 рік — 1,035, 2007 рік — 1,028 та за 2008 рік — 1,152. Нормативна грошова оцінка земель за 2002, 2003, 2004 та 2006 роки не індексувалась.
Т. Лисенко
начальник Держкомзему у Баштанському районі
(Газета "Голос Баштанщини", 12.02.2009 р.)
середа, 11 лютого 2009 р.
Погода Веселинівщини
В рамках покращення інтерактивності нашого сайту на сторінці відділу Держкомзему у Веселинівському районі розміщено інформери погоди.
Відтепер жителі району, землевпорядники, аграрії та інші суб’єкти земельних відносин зможуть планувати свою діяльність, виходячи з оперативної інформації про погодні умови на території сіл і селищ Веселинівщини.
вівторок, 10 лютого 2009 р.
Прогноз погоди по Кривоозерщині
В рамках покращення інтерактивності нашого сайту на сторінці відділу Держкомзему у Кривоозерському районі розміщено інформери погоди.
Відтепер жителі району, землевпорядники, аграрії та інші суб’єкти земельних відносин зможуть планувати свою діяльність, виходячи з оперативної інформації про погодні умови на території сіл і селищ Кривоозерщини.
понеділок, 9 лютого 2009 р.
Погода на Казанківщині
В рамках покращення інтерактивності нашого сайту на сторінці відділу Держкомзему у Казанківському районі розміщено інформери погоди.
Відтепер жителі району, землевпорядники, аграрії та інші суб’єкти земельних відносин зможуть планувати свою діяльність, виходячи з оперативної інформації про погодні умови на території сіл і селищ Казанківщини.
неділя, 8 лютого 2009 р.
Погода у Южноукраїнську
В рамках покращення інтерактивності нашого сайту на сторінці відділу Держкомзему у місті Южноукраїнську розміщено інформер погоди.
Відтепер жителі міста, землевпорядники, аграрії та інші суб’єкти земельних відносин зможуть планувати свою діяльність, виходячи з оперативної інформації про погодні умови на території Южноукраїнська.
субота, 7 лютого 2009 р.
Проведення індексації грошової оцінки земель
Відділ Держкомзему у Єланецькому районі на виконання пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 12 травня 2000 р. №783 "Про проведення індексації грошової оцінки земель" повідомляє, що нормативну грошову оцінку земель станом на 1.01.2009 р. за 2008 рік необхідно індексувати на коефіцієнт індексації 1,152, який розраховано виходячи з середньорічного індексу інфляції за 2008 рік — 125,2 відс., відповідно до Порядку проведення індексації грошової оцінки земель, затвердженого згаданою постановою Кабінету Міністрів України.
Для забезпечення справляння податку та орендної плати, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок у 2009 році нормативна грошова оцінка земель населених пунктів, яка проведена за вихідними даними станом на 1.04.1996 р., та грошова оцінка сільськогосподарських угідь, яка здійснена станом на 1.07.1995 р., підлягає індексації станом на 1.01.2009 р. на коефіцієнт 3,022.
Відділ Держкомзему у Єланецькому районі
(Газета "Єланецький вісник", 07.02.2009 р.)