понеділок, 31 серпня 2009 р.

Анонс: "гаряча лінія" на радіоканалі "Миколаїв"

04.10.2010 на радіоканалі "Миколаїв" о 10:05-10:30 відбудеться "гаряча лінія" за участю начальника Головного управління Держкомзему у Миколаївській області Янчука Володимира Петровича на тему: "Миколаївська область: регулювання земельних відносин, використання та охорони земель за 7 місяців 2009 року".

Запрошуємо жителів області, представників засобів масової інформації та працівників сфери землеустрою та землевпорядкування до участі у цьому інформаційному заході.

неділя, 30 серпня 2009 р.

Особистий прийом громадян

Днями, 03.09.2009, начальник Головного управління Держкомзему у Миколаївській області В. П. Янчук проведе особистий прийом громадян.

Основний спектр питань, запланованих до розгляду, стосується надання земельних ділянок.

субота, 29 серпня 2009 р.

Обговорення питань приватизації

Днями, 03.09.2009, відбудеться засіданні комісії з приватизації МОТ "Примор’я" (с. Рибаківка).

У його роботі братиме участь заступник начальника Головного управління Держкомзему у Миколаївській області К. В. Василюк.

пʼятниця, 28 серпня 2009 р.

Погода: Очаківський район

В рамках покращення інтерактивності нашого сайту на сторінці відділу Держкомзему у Очаківському районі розміщено інформери погоди.

Відтепер жителі району, землевпорядники, аграрії та інші суб’єкти земельних відносин зможуть планувати свою діяльність, виходячи з оперативної інформації про погодні умови на території сіл і селищ Очаківщини.

четвер, 27 серпня 2009 р.

Разом з нами - увесь світ

В рамках покращення інтерактивності нашого сайту географічний покажчик відвідуваності нашого Інтернет-ресурсу

Відвідувачі сайту з усього світу

Відтепер всі гості та відвідувачі нашого сайту зможуть з легкістю переконатися в тому, що інформація, представлена нами, має дійсно загальносвітовий інтерес та глобальну аудиторію.

середа, 26 серпня 2009 р.

вівторок, 25 серпня 2009 р.

Увага - платні послуги!

Шановні представники підприємств, установ, організацій сфери землеустрою, землевпорядкування, землевласники та землекористувачі, інші суб’єкти земельних відносин! Зверніть увагу - оновлено та уточнено перелік платних послуг, що надаються структурними підрозділами Головного управління Держкомзему у Миколаївській області та територіальними органами земельних ресурсів у Миколаївській області.

понеділок, 24 серпня 2009 р.

З нагоди великого національного свята нашої державності – Дня незалежності України!

Незалежність України відтворює загальнодержавну ідею і духовне оновлення, сприяє подальшому утвердженню патріотизму, надихає на добрі справи задля розбудови нашої України як демократичної, правової, економічно міцної, соціальної, знаної та впливової серед світової спільноти держави.

Від щирого серця й від усієї душі зичу колегам здоров’я, щастя, добра, достатку, миру, щедрої долі, сили і наснаги в усіх ваших справах і нехай мрія про краще майбутнє окриляє вас на нові звершення, на нові добрі починання, в ім’я соборної незалежної демократичної процвітаючої України, надійної запоруки добробуту й щасливого життя її народу.

Бажаю, щоб ваша важлива праця на благо рідної Батьківщини та українського народу завжди була плідною та натхненою і дарувала вам лише радість та задоволення.З святом Вас! Хай святиться ім’я твоє вічно, Україно - земле наша.

 

Начальник Головного управління Держкомзему у Миколаївській області
В. П. Янчук

неділя, 23 серпня 2009 р.

Завтра - День Незалежності

Завтра, 24.08.2009, Головне управління Держкомзему у Миколаївській області не працюватиме - як і вся країна святкуватимемо День Незалежності. Всіх клієнтів, відвідувачів і просто гостей запрошуємо завітати до нас після свята. Чекаємо на вас у найближчий робочий день і дякуємо за розуміння.

субота, 22 серпня 2009 р.

Загальнообласна нарада

Позавчора, 20.08.2009, начальник Головного управління Держкомзему у Миколаївській області В. П. Янчук взяв участь у нараді з головами райдержадміністрацій, міськими (міст обласного значення) головами, керівниками структурних підрозділів ОДА, територіальних органів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади.

пʼятниця, 21 серпня 2009 р.

Власники земельних часток (паїв), укладайте договір оренди землі, який гарантує отримання орендної плати

Згідно Конституції України, Земельного кодексу України право власності на земельну ділянку надає власнику право розпоряджатись самостійно своєю ділянкою: господарювати на землі, передавати її в заставу (лише банківським установам), спадщину, заповідати у встановленому законодавством порядку, а також передавати в оренду.

Договір оренди землі — це договір, за яким орендодавець зобов’язаний за плату передати орендарю земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов’язаний використовувати її відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.

Відповідно до Указу Президента України "Про невідкладні заходи щодо захисту власників земельних ділянок та земельних часток (паїв)" від 19.08.08 р. №725/08 орендна плата з 1 вересня 2008 року повинна становити не менше ніж 3 відсотка від нормативної грошової оцінки земельної ділянки. У разі наявності вже зареєстрованого договору оренди землі між орендарем та орендодавцем укладається додаткова угода на виплату мінімального розміру орендної плати (3%), яка відповідно до законодавства підлягає державній реєстрації.

Середній розмір орендної плати за 1 га орендованої землі в Очаківському районі становить 279,82 грн./га.

Згідно з ч. другою ст. 125 Земельного кодексу України право на оренду земельної ділянки виникає після укладення договору оренди землі і його державної реєстрації. Передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у власності громадян, здійснюється за договором оренди між власником земельної ділянки і орендарем.

Договір оренди землі укладається між орендарем та орендодавцем, за рахунок коштів орендаря, який посвідчує право володіння та розпорядження окремою земельною ділянкою із конкретним місцерозташуванням та встановленими межами, визначеною орендною платою із врахуванням коефіцієнту індексації (станом на 01.01.2009 року даний коефіцієнт становить 3,022). При цьому оригінал державного акта на право власності на земельну ділянку залишається у власника державного акта.

Для перевірки розрахунку розміру орендної плати громадяни можуть письмово звернутися до відділу Держкомзему в Очаківському районі (м. Очаків, вул. Леніна, 3, тел. 2-26-81, 3-09-77), надавши такі документи: державний акт на право власності на земельну ділянку, паспорт громадянина, ідентифікаційний код та квитанцію про сплату послуг.

Зареєстрований договір оренди землі громадянин повинен отримати в регіональній філії ДЗК за адресою: м. Очаків, вул. Луначарського, 23-а, за наявності оригіналу паспорта громадянина та державного акта на право власності на земельну ділянку.

Зареєстрований договір оренди землі є документом, який визначає права та обов’язки орендаря та орендодавця. У разі виникнення спірних питань щодо користування, розпорядження та сплати за оренду земельної ділянки, або його дострокового розірвання — зареєстрований договір оренди землі є підставою для звернень до суду та врегулювання спірних питань.

Т. Котик
заступник начальника відділу Держкомзему в Очаківському районі Миколаївської області

(Газета "Чорноморська зірка", 21.08.2009 р.)

четвер, 20 серпня 2009 р.

Особистий прийом громадян

Позавчора, 18.08.2009, начальник Головного управління Держкомзему у Миколаївській області В. П. Янчук провів особистий прийом громадян.
Основний спектр порушених питань стосувався виправлення помилок у державному акті на земельну ділянку.

середа, 19 серпня 2009 р.

Графік проведення прямих "гарячих" телефонних ліній зв’язку громадян з керівництвом управління Держкомзему у Первомайську на ІI півріччя 2009 року

Прізвище, ім’я, по батькові Посада Дні та години прийому Вересень Жовтень Листопад Грудень Телефон
Люткевич Іван Григорович Начальник управління Перший четвер місяця з 15.00 до 16.00 3 1 5 3 4-22-90
Малиновський Юрій Олександрович Заступник начальника управління Третій понеділок місяця з 15.00 до 16.00 21 19 16 21 4-30-41

(Газета "Вісник Первомайська", 19.08.2009 р.)

вівторок, 18 серпня 2009 р.

Проведено особистий прийом громадян

Перший заступник начальника Головного управління Держкомзему у Миколаївській області С. В. Мішнев провів особистий прийом громадян.
Основний спектр порушених питань стосувався роз’яснення земельного законодавства з питань оренди земельної ділянки.

понеділок, 17 серпня 2009 р.

Дисципліна та пунктуальність

Днями, 20.08.2009, керівники Головного управління та структурних підрозділів Держкомзему у Миколаївській області братимуть участь у нараді про стан виконавської дисципліни щодо виконання розпорядчих документів органів державної влади та місцевого самоврядування.

неділя, 16 серпня 2009 р.

Погода у Вознесенську

В рамках покращення інтерактивності нашого сайту на сторінці відділу Держкомзему у місті Вознесенську розміщено інформери погоди.

Відтепер жителі міста, землевпорядники, аграрії та інші суб’єкти земельних відносин зможуть планувати свою діяльність, виходячи з оперативної інформації про погодні умови на території Вознесенська.

субота, 15 серпня 2009 р.

Снігурівський район: погода

В рамках покращення інтерактивності нашого сайту на сторінці відділу Держкомзему у Снігурівському районі розміщено інформери погоди.

Відтепер жителі району, землевпорядники, аграрії та інші суб’єкти земельних відносин зможуть планувати свою діяльність, виходячи з оперативної інформації про погодні умови на території сіл і селищ Снігурівщини.

пʼятниця, 14 серпня 2009 р.

Сергій Пуховий: "Держакт потрібен людям, щоб повноцінно розпоряджатися землею..."

Земельні відносини все активніше входять в життя українців. Хоча до нормального функціонування ринку землі нам ще далеко, оформленням земельних ділянок доводиться займатися всім: від бабусь, які узаконюють володіння трьома сотками городу, до директорів промислових гігантів, які купують десятки гектарів під будівництво величезних підприємств. Щоб дізнатися, які саме підводні камені підстерігають майбутніх землевласників в морі українського законодавства, ми звернулися до директора ТОВ "Югземсервис" Сергія Пухового.

- Сергію, зараз у засобах масової інформації, рекламі, об'явах дедалі частіше став звучати термін "державний акт на землю". Розкажіть нам, що стоїть за цими словами?

- Держакт - це документ. Але давайте почнемо спочатку. Існує два основні різновиди користування землею: використання на умовах оренди і приватна власність. У першому випадку людина або підприємство сплачує орендну плату (від 3 до 12% нормативної вартості ділянки), у другому - лише податок на землю. Держакт підтверджує факт володіння землею.

- Які переваги дає держакт крім відсутності необхідності платити орендну плату?

- Державний акт потрібен, щоб не просто користуватися землею, але і розпоряджатися. Дарувати, продавати і, що особливо важливо, брати під неї кредит у банку для розвитку власного бізнесу...

- Оформлення держакта основний вид діяльності ТОВ "Югземсервис"?

- Тільки один з видів. Крім цього, з 2002 року ми готуємо договори оренди, проекти відведення, технічну документацію, а близько двох років тому почали робити оцінку землі. Для цього довелося серйозно повчитися - пройти курси, стажування, скласти іспити, отримати ліцензію... Але без оцінки перелік надаваних нами послуг не був би повноцінним.

- Чи є якісь замовлення в галузі оцінки, які Ви б назвали особливими?

- Цікаво було робити оцінку землі під заводом "Еліка" в Жовтневому районі. Замовники поспішали оформити документи на землю, щоб мати можливість працювати, не боячись змін законодавства, і терміни були стислими... Ми зробили оцінку двох з половиною гектарів менше ніж за два тижні. В даному випадку місцева влада, розуміючи важливість замовлення (підприємство - одне з таких, які найбільш динамічно розвиваються в районі, і несе величезне соціальне навантаження) виконувала свою роботу якісно і швидко, що буває вкрай рідко у сфері нашої діяльності. З огляду на масштабність і складність розрахунків це замовлення може стати нашою візитною карткою...

- А хто є вашими замовниками, крім "Еліки"?

"Облавтодор", "Лукойл", "Укрпошта" та багато інших. Всього - понад 500 замовників. Деякі з них робили нам більше сотні замовлень.

- Всі замовляють оцінку?

- Не всі, але багато хто. Оцінка, або нормативна, або експертна, необхідна всім суб'єктам земельних відносин. І якщо нормативна (від неї вираховується, наприклад, оренда) у межах населених пунктів виконана вже відсотків на дев'яносто, то експертну, як правило, потрібно робити з нуля. А це пов'язано зараз з серйозними складнощами.

- Якими саме? Хто в цьому винен?

Законодавці постаралися. Раніше особа, яка бажає викупити ділянку, могла замовити експертну оцінку самостійно. Тепер це повинні робити або органи місцевого самоврядування (в межах населених пунктів), або райдержадміністрації (за їх межами). Якщо земля вже була в оренді, дозвіл на проведення експертної оцінки дається відразу, якщо ні - потрібно спочатку підготувати проектну документацію. Потім бажаючий придбати землю повинен внести 20% від її нормативної вартості, і за рахунок цих коштів повинна робитися експертна оцінка.

- Так, а в чому складність?

- У адміністрацій немає такої цільової статті витрат. І переказ грошей на експертну оцінку здатний викликати проблеми з контрольно-ревізійним управлінням... Триває це з вересня 2008 року.

- І як виходять з цієї ситуації?

- В одних районах гальмують відведення, поки всі нормативні акти не будуть приведені у відповідність з останніми змінами законодавства. В інших - знаходять спільну мову з землевпорядно-оціночними організаціями, які часто проводять оцінку за свій рахунок...

- Які у Вас є побажання до процесу землекористування в Україні та на Миколаївщині?

- Щоб усі нормативні акти вчасно узгоджували між собою... Щоб чиновники вчасно отримували інформацію про зміни в законах за офіційною лінією з інструкціями та роз'ясненнями щодо їх використання. І щоб влада на всіх рівнях узгоджено діяла на благо людини. А то буває так, що обладміністрація та облрада проект підтримують, райадміністрації і райрада сприяють, а сільський голова упреться і вставляє палиці в колеса, в результаті чого страждає і замовник, і його працівники, і держава, що недоотримує податки...

(За матеріалами Інтернет-газети "Новости-N")

четвер, 13 серпня 2009 р.

Зверненням громадян – пріоритетна увага

Наприкінці минулого року та протягом першого півріччя цього року у земельній сфері нашої держави сталася низка подій, що значно змінили хід і правила гри основних суб’єктів аграрних правовідносин. Передовсім це стосувалося законодавчої системи, в рамках якої було прийнято нормативно-правові акти, що стосувалися оренди землі, прав власності на землю, приватизації, землекористування тощо.

Природно, що подібні зміни потребують роз’яснень цих новацій з боку "регулювальників руху" - органів державної влади. Зокрема, це в повній мірі усвідомили фахівці Головного управління Держкомзему у Миколаївській області, розгорнувши активну інформаційно-роз’яснювальну кампанію з питань профільної сфери діяльності.

За січень-червень до Головного управління у Миколаївській області надійшло 115 звернень громадян, з них від облдержадміністрації – 55 звернень (47,9% від загальної кількості), від Секретаріату Президента України – 10 звернень (8,7%), Держкомзему України – 7 звернень (6,09%), від заявників – 5 звернень (4,35%).

Вкрай різноманітним виявився спектр питань, порушених громадянами у своїх зверненнях: щодо роз’яснення вимог земельного законодавства, інформаційні запити – 21 звернення (18,2% від загальної кількості), щодо оформлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки (складання державних актів на право власності на земельні ділянки) – 20 звернень (17,4%), щодо роздержавлення та розпаювання земель сільськогосподарських підприємств, визнання права на земельну частку (пай) – 14 звернень (12,17%), щодо надання, вилучення земельних ділянок – 18 звернень (15,7%), щодо регулювання орендних відносин (виплата орендної плати, збільшення розміру орендної плати, укладання та розірвання договорів оренди тощо) – 9 звернень (7,8%), щодо вирішення земельних спорів (щодо межі суміжного землекористування тощо) – 8 звернень (6,9%), скарги на дії (бездіяльність) посадових осіб територіального органу Держкомзему у Миколаївській області, облдержземінспекції, Миколаївської регіональної філії ДП "Центр ДЗК", Миколаївським інститутом землеустроюДП "Миколаївській науково-дослідний та проектний інститут землеустрою" - 6 звернень (5,2%), скарги на дії (бездіяльність) посадових осіб органів виконавчої влади та місцевого самоврядування – 5 звернень, або 4,3%, інші питання – 14 звернень (12,17%).

Актуальним сегментом діяльності Головного управління Держкомзему у Миколаївській області надалі залишається розгляд звернень громадян під час особистих прийомів. Згідно з регламентом роботи управління, на особистому прийомі звернення розглядаються начальником, першим заступником та заступниками начальника в межах їх повноважень, згідно з графіком, затвердженим наказом начальника Головного управління Держкомзему у Миколаївській області від 8 січня 2009 року №1-в щопонеділка, щовівторка, щосереди та щочетверга.

Керівництвом Головного управління Держкомзему у Миколаївській області протягом першого півріччя розглянуто 33 звернення громадян, з них начальником головного управління – 19 звернень, першим заступником та заступниками начальника Головного управління – 14 звернень.

Приділяється пріоритетна увага та особливе ставлення до розгляду звернень та вирішення проблем, з якими звертаються ветерани війни та праці, інваліди, непрацездатні особи та особи, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, багатодітні сім’ї, одинокі матері, інші особи які потребують соціального захисту та підтримки. Також забезпечується належна взаємодія з органами місцевого самоврядування для оперативного і всебічного вирішення в межах наданих повноважень та інших вимог законодавства питань, з якими звертаються громадяни на особистому прийомі.

Відповідно до затвердженого Миколаївською обласною державною адміністрацією графіку на радіоканалі "Миколаїв" проведено 3 прямі телефонні лінії за участю профільних спеціалістів; триває робота "гарячої лінії" управління.

З березня діє Інтернет-портал офіційного веб-сайту Головного управління Держкомзему у Миколаївській області (http://www.zemres.co.cc/), де, окрім загальноінформаціних відомостей, розміщена рубрика "Питання та відповіді", в якій висвітлюються найбільш характерні питання земельної сфери, що надходять до управління, редакцій місцевих ЗМІ, порушуються під час прийомів.

Окрім цих видів громадської взаємодії, що вже стали традиційними для співробітників управління, ведеться робота щодо впровадження інноваційних методів і стилів роботи зі зверненнями.

Зокрема, одним з найбільш перспективних заходів розглядається можливість створення на сайті Головуправління громадської Інтернет-приймальні, де кожна людина, що має доступ до Інтернету, може залишити повідомлення, питання чи коментар, взяти участь у форумі, голосуванні з того чи іншого приводу або в онлайн режимі зв’язатися зі спеціалістами для безпосереднього спілкування.

Наразі ці питання вивчаються з технічного боку і втілюватимуться у життя протягом другого півріччя. І найголовніше – перелік цих новацій не є остаточним, нові сервісні можливості та удосконалення роботи з громадськістю не забаряться.

(Газета "Трибуна хлібороба", 13.08.2009 р.)

середа, 12 серпня 2009 р.

Про документи на земельну ділянку та про кадастровий номер

Шановні громадяни! Управління Держкомзему у місті Миколаєві надає роз'яснення чинного земельного законодавства в зв'язку зі змінами, внесеними до Земельного кодексу України Законом України від 05.03.2009 р. №1066-VІ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо документів, що посвідчують право на земельну ділянку, а також порядку поділу та об'єднання земельних ділянок".

Наказом Державного комітету України із земельних ресурсів від 22.06.2009 р. №326 "Про деякі питання реалізації положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо документів, що посвідчують право на земельну ділянку, а також порядку поділу та об'єднання земельних ділянок" та відповідно до пункту 3 розділу ІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо документів, що посвідчують право на земельну ділянку, а також порядку поділу та об'єднання земельних ділянок", та пункту 4 порядку здійснення відмітки про перехід права власності на земельну ділянку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.2009 р. №439, встановлено, що: "кадастровий номер у разі його відсутності присвоюється земельній ділянці до проставлення відмітки про перехід права власності на земельну ділянку, після відновлення її меж у натурі (на місцевості) та закріплення їх довгостроковими межовими знаками встановленого зразка за відповідною затвердженою технічною документацією та внесення відомостей про земельну ділянку до автоматизованої системи державного земельного кадастру".

(Газета "Николаевские новости", 12.08.2009 р.)

Питання видачі державних актів на право власності на земельну ділянку

Шановні громадяни! Постановою Кабінету Міністрів України від 27 травня 2009 р. №744 постановлено:

Встановити, що державні акти на право власності на земельну ділянку, видані після набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 12 листопада 2008 р. №1019(1019-2008-п) "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 2 квітня 2002 р. №449” (Офіційний вісник України, 2008 р., №90, ст. 3008) за формою, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 2 квітня 2002 р. №449 (449-2002-п), є чинними.

(Газета "Николаевские новости", 12.08.2009 р.)

вівторок, 11 серпня 2009 р.

Виїзний прийом громадян

Післязавтра, 13.08.2009, буде проведено виїзний прийом громадян головою Миколаївської обласної державної адміністрації.
У його роботі братиме участь заступник начальника Головного управління Держкомзему у Миколаївській області В. Е. Тумілович.

неділя, 9 серпня 2009 р.

Новобузький район: погода

В рамках покращення інтерактивності нашого сайту на сторінці відділу Держкомзему у Новобузькому районі розміщено інформери погоди.

Відтепер жителі району, землевпорядники, аграрії та інші суб’єкти земельних відносин зможуть планувати свою діяльність, виходячи з оперативної інформації про погодні умови на території сіл і селищ Новобужжя.

субота, 8 серпня 2009 р.

Колегія обговорила питання

5.03.2009 року було прийнято Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо документів, що посвідчують права на земельну ділянку, а також порядку поділу та об'єднання земельних ділянок" №1066-VI, який має спростити процедуру здійснення відмітки про перехід права власності на земельні ділянки центром ДЗК. Відповідно до постанови №439 від 6.05.09 "Про деякі питання посвідчення приватної власності на земельні ділянки" цю відмітку здійснює територіальний орган Держкомзему.

Цей закон доповнив перелік документів, на підставі яких посвідчується право на землю, а також визначив, що право власності й користування землею виникає з моменту реєстрації цього права. Право власності на землю, крім державного акту, також посвідчується договором дарування, договором купівлі-продажу земельної ділянки та свідоцтвом про право на спадщину.

Але Президент України стурбований, що цей закон на даний час не виконується в повному обсязі, оскільки до цього часу Кабінет Міністрів України і органи Держкомзему не визначили чіткий порядок перереєстрації переходу права на землю.

Держкомзем України підготував проект постанови "Про форму та порядок ведення Поземельної книги та Книги записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі". Відповідно до проекту постанови функції і здійснення відмітки про перехід права власності на земельну ділянку будуть покладені на територіальні органи Держкомзему за місцем розташування земельної ділянки, тобто у Держкомзему у Баштанському районі. Наказом Держкомзему розроблено Тимчасовий регламент реалізації й порядку здійснення відмітки про перехід права власності на земельну ділянку, розроблений зразок заяви та журналу обліку заяв.

Питання виконання вищезазначеного Закону України було розглянуто на колегії райдержадміністрації, яку провів голова райдержадміністрації Іван Рубський. На колегії порушувались питання виготовлення державних актів присадибних земельних ділянок громадян для садівництва, заміни сертифікатів на державні акти, про кадровий склад працівників відділів Держкомзему та підвищення кваліфікації їх працівників, бо землевпорядники при сільських радах мають низький фаховий рівень. Йшлося й про тимчасову відсутність бланків державних актів на земельну ділянку.

Колегія райдержадміністрації прийняла відповідне рішення щодо виконання цих законодавчих актів.

(Газета "Голос Баштанщини", 08.08.2009 р.)

пʼятниця, 7 серпня 2009 р.

Графік особистого прийому громадян керівництвом відділу Держкомзему у місті Очаків Миколаївської області на ІІ півріччя 2009 року

Прізвище, ім'я, по батькові Посада Дні та години прийому ІІ півріччя 2009 року
Серпень Вересень Жовтень Листопад Грудень
Кифоренко Валентина Вікторівна Начальник відділу Щочетверга з 9.00 до 15.00 6, 13, 20, 27 3, 10, 17, 24 1, 8, 15, 22, 29 5, 12, 19, 26 3, 10, 17, 24
  Заступник начальника відділу Щовівторка з 9.00 до 15.00 4, 11, 18, 25 1, 8, 15, 22, 29 6, 13, 20, 27 3, 10, 17, 24 1, 8, 15, 22, 29

(Газета "Очаків", 07.08.2009 р.)

Забудова земельних ділянок

Відповідно до ст. 38 Земельного кодексу України до земель житлової та громадської забудови належать земельні ділянки в межах населених пунктів, які використовуються для розміщення житлової забудови, громадських будівель і споруд, інших об'єктів загального користування.

Згідно з частиною третьою ст. 125 Земельного кодексу України приступати до використання земельної ділянки до встановлення її меж у натурі (на місцевості), одержання документа, що посвідчує право на неї, та державної реєстрації забороняється.

Враховуючи вищевикладене, будівництво житлових будинків (у тому числі, так званої, котеджної забудови) здійснюється на земельних ділянках, які знаходяться в межах населених пунктів. Здійснення такого будівництва юридичною особою можливе виключно після одержання документа, що посвідчує право на неї, зокрема, договору оренди землі, та його державної реєстрації.

В. Паненко
начальник відділу Держкомзему у місті Южноукраїнськ Миколаївської області

(Газета "Энергетик", 07.08.2009 р.)

четвер, 6 серпня 2009 р.

На засіданні колегії Миколаївської ОДА розглянули зміни у земельному законодавстві

6 серпня відбулося засідання колегії Миколаївської обласної державної адміністрації.

Одним з питань порядку денного був хід реалізації в області Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо документів, що посвідчують право на земельну ділянку, а також порядку поділу та об’єднання земельних ділянок".

Інформацію щодо змін у земельному законодавстві представив начальник Головного управління Держкомзему у Миколаївській області Володимир Янчук.

Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо документів, що посвідчують право на земельну ділянку, а також порядку поділу та об’єднання земельних ділянок" від 05.03.2009 №1066 передбачено здійснення посвідчення права власності нотаріусом, який посвідчує (видає) документ, і органом, який здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обмежень.

При цьому згідно із Законом України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень" функції державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обмежень виконують ДП "Центр державного земельного кадастру" та його територіальні підрозділи.

На виконання Закону Кабінетом Міністрів України у відповідності з пунктом 4 розділу ІІ вказаного Закону України прийнято постанову від 6 травня 2009 р. №439 "Про деякі питання посвідчення права власності на земельну ділянку", якою затверджено "Порядок здійснення відмітки про перехід права власності на земельну ділянку" і встановлено, що державні акти, долучені до документа, на підставі якого відбувся перехід права власності на земельну ділянку, можуть бути замінені у випадку добровільного звернення громадян та юридичних осіб, до яких переходить право власності на земельну ділянку.

Згідно з пунктом 4 постанови територіальний орган Держкомзему за місцем знаходження земельної ділянки протягом 14 календарних днів з дня подання йому документа про перехід права власності на земельну ділянку проставляє на державному акті відмітку про реєстрацію права власності на неї, а згідно з наказом Держкомзему від 22.06.2009 №326 "Про деякі питання реалізації положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо документів, які посвідчують право на земельну ділянку, а також порядку розподілу і об'єднання земельних ділянок»", ці функції покладені на територіальні органи Держкомзему і ДП "Центр ДЗК".

В області щодо виконання Закону та нормативно-правових актів щодо його виконання на даний час проблем немає. Але дія Закону і нормативних актів головним чином спрямована на те, аби при продажу чи укладанні інших цивільно-правових угод не виготовляти новий державний акт.

Аналізуючи витрати коштів громадян, витрати часу територіальних органів Держкомзему та ДП "Центр ДЗК", економічного ефекту в результаті не спостерігається, а навпаки, процедура реєстрації прав на земельну ділянку і майно після проведення цивільно-правових угод збільшена у часі, який за нормативом дорівнює 14 робочим дням.

Крім цього, формат бланку державного акта не дозволяє провести операцій більше ніж 1 раз. Тобто при повторній транзакції виникатиме необхідність виготовлення нового бланка державного акта.

За матеріалами прес-служби Миколаївської обласної державної адміністрації та Інтернет-видань "Бизнес-новости Николаева" і "Новости-N"

середа, 5 серпня 2009 р.

Зверненням громадян - пріоритетна увага

Наприкінці минулого року та протягом першого півріччя цього року у земельній сфері нашої держави сталася низка подій, що значно змінили хід і правила гри основних суб’єктів аграрних правовідносин. Передовсім це стосувалося законодавчої системи, в рамках якої було прийнято нормативно-правові акти, що стосувалися оренди землі, прав власності на землю, приватизації, землекористування тощо.

Природно, що подібні зміни потребують роз’яснень цих новацій з боку "регулювальників руху" - органів державної влади. Зокрема, це в повній мірі усвідомили фахівці Головного управління Держкомзему у Миколаївській області, розгорнувши активну інформаційно-роз’яснювальну кампанію з питань профільної сфери діяльності.

За січень-червень до Головного управління у Миколаївській області надійшло 115 звернень громадян, з них від облдержадміністрації – 55 звернень (47,9% від загальної кількості), від Секретаріату Президента України – 10 звернень (8,7%), Держкомзему України – 7 звернень (6,09%), від заявників – 5 звернень (4,35%).

Вкрай різноманітним виявився спектр питань, порушених громадянами у своїх зверненнях: щодо роз’яснення вимог земельного законодавства, інформаційні запити – 21 звернення (18,2% від загальної кількості), щодо оформлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки (складання державних актів на право власності на земельні ділянки) – 20 звернень (17,4%), щодо роздержавлення та розпаювання земель сільськогосподарських підприємств, визнання права на земельну частку (пай) – 14 звернень (12,17%), щодо надання, вилучення земельних ділянок – 18 звернень (15,7%), щодо регулювання орендних відносин (виплата орендної плати, збільшення розміру орендної плати, укладання та розірвання договорів оренди тощо) – 9 звернень (7,8%), щодо вирішення земельних спорів (щодо межі суміжного землекористування тощо) – 8 звернень (6,9%), скарги на дії (бездіяльність) посадових осіб територіального органу Держкомзему у Миколаївській області, облдержземінспекції, Миколаївської регіональної філії ДП "Центр ДЗК", Миколаївським інститутом землеустроюДП "Миколаївській науково-дослідний та проектний інститут землеустрою" - 6 звернень (5,2%), скарги на дії (бездіяльність) посадових осіб органів виконавчої влади та місцевого самоврядування – 5 звернень, або 4,3%, інші питання – 14 звернень (12,17%).

Актуальним сегментом діяльності Головного управління Держкомзему у Миколаївській області надалі залишається розгляд звернень громадян під час особистих прийомів. Згідно з регламентом роботи управління, на особистому прийомі звернення розглядаються начальником, першим заступником та заступниками начальника в межах їх повноважень, згідно з графіком, затвердженим наказом начальника Головного управління Держкомзему у Миколаївській області від 8 січня 2009 року №1-в щопонеділка, щовівторка, щосереди та щочетверга.

Керівництвом Головного управління Держкомзему у Миколаївській області протягом першого півріччя розглянуто 33 звернення громадян, з них начальником головного управління – 19 звернень, першим заступником та заступниками начальника Головного управління – 14 звернень.

Приділяється пріоритетна увага та особливе ставлення до розгляду звернень та вирішення проблем, з якими звертаються ветерани війни та праці, інваліди, непрацездатні особи та особи, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, багатодітні сім’ї, одинокі матері, інші особи які потребують соціального захисту та підтримки. Також забезпечується належна взаємодія з органами місцевого самоврядування для оперативного і всебічного вирішення в межах наданих повноважень та інших вимог законодавства питань, з якими звертаються громадяни на особистому прийомі.

Відповідно до затвердженого Миколаївською обласною державною адміністрацією графіку на радіоканалі "Миколаїв" проведено 3 прямі телефонні лінії за участю профільних спеціалістів; триває робота "гарячої лінії" управління.

З березня діє Інтернет-портал офіційного веб-сайту Головного управління Держкомзему у Миколаївській області (http://www.zemres.co.cc/), де, окрім загальноінформаціних відомостей, розміщена рубрика "Питання та відповіді", в якій висвітлюються найбільш характерні питання земельної сфери, що надходять до управління, редакцій місцевих ЗМІ, порушуються під час прийомів.

Окрім цих видів громадської взаємодії, що вже стали традиційними для співробітників управління, ведеться робота щодо впровадження інноваційних методів і стилів роботи зі зверненнями.

Зокрема, одним з найбільш перспективних заходів розглядається можливість створення на сайті Головуправління громадської Інтернет-приймальні, де кожна людина, що має доступ до Інтернету, може залишити повідомлення, питання чи коментар, взяти участь у форумі, голосуванні з того чи іншого приводу або в онлайн режимі зв’язатися зі спеціалістами для безпосереднього спілкування.

Наразі ці питання вивчаються з технічного боку і втілюватимуться у життя протягом другого півріччя. І найголовніше – перелік цих новацій не є остаточним, нові сервісні можливості та удосконалення роботи з громадськістю не забаряться.