Верховною Радою України 04.06.2009 року прийнято Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження родючості ґрунтів".
Так, ст. 22 Земельного кодексу України доповнено новою частиною такого змісту:
- Земельні ділянки сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва використовуються відповідно до розроблених та затверджених в установленому порядку проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічні обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь і передбачають заходи з охорони земель;
Розділ Х "Перехідних положень" доповнити пунктом 18 такого змісту:
- На період до 1 січня 2015 року вимоги ч. 4 ст. 22 Земельного кодексу України поширюються лише на тих власників і землекористувачів, які використовують земельні ділянки сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва загальною площею більше як 100 га.
Як наслідок всіх вищезазначених змін до законодавчих актів внесено зміни і до ст. 55 "Кодексу України про адміністративні правопорушення":
- Використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва без затверджених у випадках, визначених законом, проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь, - тягне за собою накладення штрафу на:
громадян від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів (від 850 до 1700 грн.);
юридичних осіб - від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів (від 5100 до 8500 грн.)
Цей Закон набуває чинності з 31.07.2010 року. До цього ж часу прошу вирішити питання про замовлення проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь. Даний вид робіт згідно пункту "є" ст. 25 ЗУ "Про землеустрій" проводять відповідні землевпорядні організації, що мають ліцензії.
В разі виявлення державним інспектором з контролю за використанням і охороною земель з 01.08.2010 року порушення земельного законодавства, яке полягає у використанні земельних ділянок сільськогосподарського виробництва без затверджених проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь, порушники будуть притягнуті до адміністративної відповідальності по ст. 55 КУпАП з накладенням штрафів зазначених вище.
Т. Котик
заступник начальника відділу Держкомзему у Очаківському районі
(Газета "Чорноморська зірка", 14.05.2010 р.)
Немає коментарів:
Дописати коментар