Маленькою перлиною Північного Причорномор’я справедливо називають Очаків. Він розташований там, де води Чорного моря зливаються і змішуються з водами Дніпровсько-Бузького лиману.
Містечко невеличке — два десятки тисяч жителів. Але щорічно влітку його населення збільшується в багато разів — туристи, екскурсанти і курортники відвідують ці береги, овіяні древньою історією, зігріті щедрим південним сонцем.
Чекають і радо зустрічають гостей Очакова прекрасні здравниці і будинки відпочинку, ласкаве море і повітря, настояне на морській солі й ароматі степових трав, - усе це дозволяє повноцінно відпочити, зміцнити здоров’я.
У цих місць тисячолітня історія. У місті і його околицях археологами знайдені свідчення заселення цього краю ще в епоху бронзи, залишки скіфських і сарматських курганів і помешкань, скарби ольвійських і давньогрецьких монет, сліди поселень древніх слов’ян.
Очаківська фортеця була заснована в ХV столітті литовським князем Вітовтом. Неодноразово переходила вона з рук у руки. Багаті причорноморські степи приваблювали і турецьких султанів, і кримських ханів. Від турецької назви фортеці — Ачі-Кале — і походить сучасна назва міста.
Три століття йшла завзята боротьба наших предків за ці землі. У 1788 році після кровопролитних боїв Очаків був узятий російськими військами. Операції, проведені в районі Кінбурна й Очакова під командуванням прославленого полководця О. В. Суворова, увійшли в підручники військового мистецтва, а штурм фортеці Очаків приніс нев’янучу славу не тільки російським військам, але і запорізьким козакам під командуванням Архипа Головатого.
У нинішньому Очакові багато пам'ятників "времён очаковских и покоренья Крыма". У воєнно-історичному музеї імені О. В. Суворова зберігаються реліквії тих років. Біля музею піднімається пам’ятник славному полководцю, споруджений майже сторіччя назад, на честь 120-ої річниці перемоги при Кінбурні на кошти, зібрані народом.
Потьомкін, Суворов, Кутузов, Ушаков, Головатий... Багато славних імен пов’язано з історією Очакова. Тут народився, жив і працював талановитий художник мариніст, товариш І. І. Айвазовського Р. Г. Судковський. Його яскраві твори зібрані в Очаківському музеї мариністичного живопису, що носить ім’я художника.
Сьогоднішня Очаківщина — край рибалок, хліборобів, виноградарів. Широко відомі в Україні такі сільськогосподарські підприємства, як АТ "Ольвія", Очаківський рибоконсервний комбінат. З винограду, зібраного на цих щедрих землях, місцеві майстри роблять знаменитий "Рислінг Очаківський", "Перлину степу", "Оксамит України" та інші вина.
Великий потенціал і перспективи у Очакова як курортного міста. На кілька кілометрів тягнуться уздовж крутого, стрімчастого берега пляжі, будівлі пансіонатів, бази відпочинку, наметові містечка туристів.
Археологічні дослідження свідчать, що ще за часів давньогрецької колонії Ольвії тут був свого роду курортний центр: тут проводилися спортивні змагання, сюди виїжджали відпочивати й оздоровлюватися ольвіополіти.
Дослідниками-бальнеологами в околицях Очакова, біля села Чорноморка, був знайдений триметровий шар лікувального бруду, що не поступається за своїми якостями знаменитому куяльницькому (Одеса).
Тут же були відкриті запаси мінеральної води, дуже корисної при захворюваннях органі травлення, печінки. Курортний Очаків славиться і кліматом. Влітку тут не буває сильної спеки і раптових похолодань. Зима м’яка.
Неглибока морська затока постійно прогрівається сонцем, пляжі захищені від степових вітрів високим стрімчастим берегом. Благодатні місця!
З фотоальбому "Заповідні місця Миколаївщини"
Немає коментарів:
Дописати коментар