Встановлення меж населених пунктів проводиться з метою гарантування територіальних умов здійснення місцевого самоврядування відповідно до адміністративно-територіального устрою країни, забезпечення ефективного використання потенціалу територій.
Основна сума надходжень плати за землю припадає на бюджети населених пунктів, хоча площа земель населених пунктів становить лише 5,9% від загальної площі області. За час, що минув, більшість населених пунктів фактично змінили свою територію, але юридично ці зміни не закріплені.
Встановлення та зміна меж населених пунктів має важливе практичне значення. Наприклад, їх зміна може вивести або, навпаки, внести в територіальні володіння населеного пункту різні промислові, господарські, культурно-просвітницькі, а також вільні від майна території. Це в свою чергу впливає на бюджети адміністративно-територіальних утворень, оскільки податки сплачуються за місцезнаходженням платника.
Зрозуміло, що, завдяки встановленню меж, органи місцевого самоврядування можуть отримувати або, навпаки, недоотримувати значні суми податків та зборів, у тому числі – податок на землю.
В межах Миколаївської області налічується 920 населених пунктів, з яких у 152 населених пунктах встановлені межі, що складає 16,5% від загальної кількості, в тому числі:
- у 3 містах обласного підпорядкування, що складає 60%;
- у 1 місті районного підпорядкування, що складає 25%;
- у 5 селищах міського типу, що складає 29,4%;
- у 143 сільських населених пунктах, що складає 15,9%.
Орієнтовна потреба в коштах на проведення робіт із встановлення меж складає близько 4638,21 тис. грн.
Немає коментарів:
Дописати коментар