Відповідно до статті 25 Цивільного кодексу України, здатність мати цивільні права та обов’язки (цивільну правоздатність) мають усі фізичні особи.
Цивільна правоздатність фізичної особи виникає у момент її народження. Статтею 26 зазначеного Кодексу визначено, що всі фізичні особи є рівними у здатності мати цивільні права та обов’язки.
Статтею 121 Земельного кодексу визначено норми безоплатної передачі земельних ділянок громадянами. Порядок безоплатної приватизації земельних ділянок громадянам визначений статтею 118 зазначеного Кодексу.
Видача державних актів на право власності на земельну ділянку здійснюється відповідно до Інструкції про порядок складання, видачі, реєстрації і зберігання державних актів на право приватної власності на землю, право колективної власності на землю, право власності на землю і право постійного користування землею, договорів на право тимчасового користування землею (в тому числі на умовах оренди) та договорів оренди землі, затвердженої наказом Держкомзему України від 04.05.99 №43, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 04.06.99 за №354/3647.
Відповідно до статті 242 Цивільного кодексу України, батьки (усиновлювачі) є законними представниками своїх малолітніх та неповнолітніх дітей. Отже, малолітні, неповнолітні особи мають право на передачу їм у власність земельних ділянок та видачу правовстановлюючих документів на них.
Але здійснювати розпорядження земельними ділянками зазначені особи мають право при досягненні повноліття. Повну цивільну дієздатність має фізична особа, яка досягла вісімнадцяти років (повноліття) (стаття 34 Цивільного кодексу України).
В. В. Кифоренко
начальник відділу Держкомзему у місті Очаків Миколаївської області
(Газета "Очаків", 03.07.2009 р.)
Немає коментарів:
Дописати коментар