четвер, 10 червня 2010 р.

Засідання Ради з питань взаємодії органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Миколаївській області

ᛈГерб Україниᛈ
УКРАЇНА
МИКОЛАЇВСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
РАДА З ПИТАНЬ ВЗАЄМОДІЇ ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ ТА ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В МИКОЛАЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
Затверджую
Голова облдержадміністрації,
голова ради
____________________М. П. Круглов
«10»              06                 2010 року
ПРОТОКОЛ №1

10 червня 2010 року
м. Миколаїв
Початок: 10.00
Зал засідань
Присутні члени ради: Круглов М. П., Демченко Т. В., Рукоманов В. М., Ніколенко Г. Б., Травянко В. І., Пащенко В. В., Симоненко О. І., Калайда В. І., Рубський І. В., Корчевський С. М., Круц А. М., Підборська Т. П., Коваль О. І., Бурдін І. А., Марчук Ю. З., Юргель С. П., Цехоцький А. Є., Добровольський А. В., Бузінський П. Г., Скрипник В. В., Серебряков Ю. В., Лагодієнко В. В., Росинець О. Ф., Бунчук С. В., Заболотний М. М., Демченко Б. О., Бенюх М. П., Захарченко В. А., Гуртовий В. М., Ковальчук М. І., Долгокєрова І. О., Кузін В. І., Коваленко В. В., Ростов В. В., Бовнегра В. Д., Власюк В. Д., Печериця В. В., Маковеєнко О. Ф., Григор’єв С. М., Терзієва В. Г., Делікатний О. М., Іващенко С. Я., Глухий В. П., Козирєв В. Г., Чайка В. Д., Дромашко Л. Г., Топчий М. Б., Охрімчук І. К.
Запрошені: Андрієнко Ю. Г., Іщенко В. П., Мартинова Н. В., Сивопляс О. В., Янчук В. П., Бугаєнко Т. І., Гладков Є. Л., Григор’єва С. К., Зацаринський П. Ф., Клочко В. І., Камінський П. В., Мельниченко В. В., Атанасов О. П. Чичкалюк Т. О., Тельпіс В. С., Федоров В. М., Сичугова О. А., Кузьмін І. В., Подуляк О. В., Андрощук А. В., Бойко С. І.

...
Голова облдержадміністрації, відповідно до порядку денного, надав слово Янчуку В. П. — начальнику Головного управління Держкомзему у Миколаївській області.
VІ. СЛУХАЛИ: Про стан виконання пп. 2.1.2., 4.2., 3.2. доручень протоколу №3 від 21.04.10 наради з головами райдержадміністрацій, міськими (міст обласного значення) головами, головами районних рад, керівниками структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних органів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади.
ДОПОВІДАЧ: Янчук Володимир Петрович — начальник Головного управління Держкомзему у Миколаївській області
ВИСТУПИЛИ: Круглов М. П., Демченко Т. В., Ніколенко Г. Б., Травянко В. І., Чайка В. Д., Калайда В. І., Цехоцький А. Є., Дромашко Л. Г.
В. П. Янчук доповів про стан виконання пункту 2.1.2. протоколу №3 від 21.04.10 стосовно вжиття заходів щодо розроблення проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь і укладання відповідних угод на їх розробку.
Промовець повідомив, що з метою інформування щодо набрання чинності Закону України з 31.07.10 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження родючості ґрунтів" у 19 районах області проведено наради з сільськими, селищними головами, землевласниками та землекористувачами (орендарями), площа земельних ділянок у користуванні яких перевищує 100 га. Таких підприємств на території області — 1423.
Як зауважив доповідач, за станом на 01.06.10 до підприємств, які розробляють проекти землеустрою звернулося лише 11 землекористувачів, із яких договори укладено з ТОВ "Землевпорядник", ПСП "Сатурн" та СП "Партизанська Іскра". Також зверталися за консультаціями щодо розроблення проектів еколого-економічного обґрунтування сівозміни землекористувачі Кривоозерського, Снігурівського, Первомайського, Жовтневого, Доманівського районів.
В. П. Янчук вніс пропозицію активізувати роботу щодо замовлення у ліцензованих землевпорядних організаціях проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь.
М. П. Круглов наголосив на необхідності неухильного виконання вимог чинного законодавства стосовно ефективного збереження родючості ґрунтів. Зосередив увагу керівників районів на впорядкуванні угідь на земельних ділянках сільськогосподарського призначення, які використовуються для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
Т. В. Демченко запропонувала перенести терміни укладання договорів на розроблення проектів еколого-економічного обґрунтування сівозміни в районах області на кінець ІII-ІV кварталів 2010 року.
Продовжуючи виступ, В. П. Янчук порушив питання стосовно збільшення розмірів орендної плати для земель сільськогосподарського призначення (ріллі), які перебувають у державній власності, до розміру не менше 3% їх нормативно-грошової оцінки.
Повідомив, що за станом на 01.06.10 в області налічується земель державної власності сільськогосподарського призначення загальною площею 98,619 тис. га, із них передано в тимчасове користування, в тому числі на умовах оренди земель запасу (ріллі) всього 61,768 тис. га.
Як зауважив промовець, використовуються за тимчасовими та простроченими угодами земельні ділянки державної власності на площі 5,023 тис. га. Зазначив, що згідно з укладеними договорами розмір орендної плати за станом на 10.06.10 становить: менше 3% - на площі 28,5 тис. га (45,4%), 3% - на площі 29,1 тис. га (46%), понад 3% - на площі 5 тис. га (8,2%). Навів дані у розрізі районів щодо сплати орендної плати за використання земель менше 3% від нормативної грошової оцінки.
В. П. Янчук розповів про проведення роз'яснювальної роботи із землекористувачами (орендарями) щодо необхідності внесення змін до укладених договорів оренди в частині збільшення розміру орендної плати.
М. П. Круглов висловив стурбованість тим, що найбільші площі земель, переданих в оренду з розміром орендної плати менше 3% від нормативної грошової оцінки залишилися у Доманівському, Березанському, Жовтневому, Баштанському, Снігурівському, Новобузькому районах.
В. П. Янчук також поінформував присутніх про стан виконання пункту 4.2 щодо завершення коригування договорів оренди земельних ділянок (паїв) в частині збільшення орендної плати не менше 3% нормативної грошової оцінки земельної ділянки та вжиття всіх можливих заходів стосовно реєстрації укладених додаткових угод до чинних договорів оренди земельних ділянок.
Доповідач повідомив, що за станом на 04.06.10 із загальної кількості 147 268 договорів оренди земельних ділянок (паїв) укладено 142 565, у тому числі додаткових угод до договорів оренди з орендною ставкою не менше 3% вартості земельної ділянки майже 97%. Разом з тим зазначив, що зареєстровано 56 257 договорів, що становить 38,2% від загальної кількості укладених договорів оренди.
Продовжуючи виступ, В. П. Янчук відмітив, що найкращі показники щодо укладення договорів оренди та додаткових угод у таких районах: Баштанському, Єланецькому, Березанському, Врадіївському, Миколаївському, Казанківському. Найнижчі показники щодо проведення державної реєстрації договорів оренди та додаткових угод у Братському, Арбузинському, Новобузькому районах.
Доповідач констатував, що Головне управління Держкомзему у Миколаївській області проводить моніторинг щодо коригування договорів земельних ділянок в частині збільшення орендної плати не менше 3% нормативної грошової оцінки земельної ділянки.
М. П. Круглов висловив стурбованість тим, що жодного договору оренди земельних ділянок не зареєстровано у травні ц. р. в державному реєстрі земель Арбузинським, Березанським, Березнегуватським, Братським, Врадіївським, Доманівським, Жовтневим районами. Разом з тим відмітив Первомайський район, яким найбільше зареєстровано зазначених договорів.
М. П. Круглов поставив завдання перед головами райдержадміністрацій в термін до 10 липня 2010 року вжити дієвих заходів щодо завершення коригування та реєстрації договорів оренди земельних ділянок (паїв) в частині збільшення орендної плати не менше 3% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.
Голова облдержадміністрації ознайомив присутніх із дорученням Кабінету Міністрів України стосовно внесення змін до законодавчих актів щодо підвищення розміру орендної плати за землі сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності, зменшення розміру платних послуг, які надаються органами земельних ресурсів під час реєстрації договорів оренди землі.
Підкреслив необхідність проведення роз'яснювальної роботи серед населення області щодо порядку перереєстрації договорів оренди землі та зменшення розміру платних послуг.
В обговоренні вищезазначеного питання взяли участь: Ніколенко Г. Б. — перший заступник голови облдержадміністрації, Травянко В. І. — заступник голови облдержадміністрації, Чайка В. Д. — Миколаївський міський голова, Дромашко Л. Г. — Первомайський міський голова, Калайда В. Л. — голова Арбузинської райдержадміністрації, які порушили питання щодо укладання договорів на розроблення проектів еколого-економічного обґрунтування сівозміни; реєстрації договору оренди землі, яка знаходиться у державній власності; виділення земельних ділянок для розміщення малих архітектурних форм; здійснення контролю за додержанням санітарних норм; проведення аукціонів з метою надання в оренду землі; наявності бланків державних актів на право власності на земельну ділянку фізичних та юридичних осіб.
Т. В. Демченко зауважила, що в області налічується 31 тис. га земель запасу (ріллі), ненаданих у власність та користування на умовах оренди. У зв'язку з цим звернулась до керівників районів вжити дієвих заходів з цього приводу.
М. П. Круглов повідомив, що Прем'єр-міністром України надано доручення опрацювати питання щодо надання в оренду земель без проведення земельних торгів.
М. П. Круглов звернувся до голів райдержадміністрацій забезпечити висвітлення у місцевих засобах масової інформації щодо кількості земельних ділянок і площ та місцезнаходження їх у розрізі сільських рад з метою надання їх в оренду.
Голова облдержадміністрації наголосив на необхідності підготовки телеграми на ім'я Прем'єр-міністра України щодо сприяння у наданні Держкомземом України бланків державних актів на право власності на земельну ділянку фізичних та юридичних осіб.
ДОРУЧЕНО:
6.1. Головам райдержадміністрацій:
6.1.1. 3 метою укладення договорів на розробку проектів еколого-економічного обґрунтування сівозмін в районах області провести додаткову роботу із землевласниками та землекористувачами (орендарями) щодо замовлення у ліцензованих землевпорядних організаціях відповідних проектів.
Термін: червень 2010 року
6.1.2. Проаналізувати стан справ та вжити заходів щодо завершення коригування та реєстрації договорів оренди земельних ділянок (паїв) в частині збільшення орендної плати не менше 3% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.
Термін: до 10 липня 2010 року
6.1.3. Забезпечити висвітлення у місцевих засобах масової інформації щодо кількості земельних ділянок і площ та місцезнаходження їх у розрізі сільських рад з метою надання їх в оренду.
Термін: до 15 липня 2010 року
6.2. Головам райдержадміністрацій, рекомендовано керівникам органів місцевого самоврядування:
6.2.1. Звернути увагу на недопущення укладання тимчасових договорів оренди землі, оскільки така форма цивільно-правової угоди не відповідає вимогам чинного земельного законодавства, зокрема Закону України Закону України "Про оренду землі".
6.2.2. При укладенні договорів оренди землі неухильно дотримуватися постанови Кабінету Міністрів України від 3 березня 2004 року №220 "Про затвердження Типового договору оренди землі", вимог статті 21 Закону України Закону України "Про оренду землі" в частині встановлення розмірів орендної плати та урахування коефіцієнтів інфляції, та відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12 травня 2000 року №783 "Про проведення індексації грошової оцінки земель" щороку переглядати орендну плату відповідно до середньорічного індексу інфляції.
6.3. Інформацію про вжиті заходи та виконання протокольних доручень, за підсумками І півріччя 2010 року надати Головному управлінню Держкомзему у Миколаївській області до 15 липня 2010 року.
6.4. Заступнику голови облдержадміністрації Травянку В. І., Головному управлінню Держкомзему у Миколаївській області (Янчуку) підготувати телеграму на ім'я Прем'єр-міністра України щодо сприяння у наданні Держкомземом бланків державних актів на право власності на земельну ділянку фізичних та юридичних осіб.
Термін: до 14 червня 2010 року
...

Заступник голови - керівник
виконавчий секретар ради                                             В. М. Рукоманов

Немає коментарів:

Дописати коментар