В зв’язку з тим, що це питання міститься в численних зверненнях, адресованих Держкомзему, спеціалісти відомства у газеті "Урядовий кур'єр" від 28.04.2010 р. №78 опублікували наступні роз’яснення.
Згідно з Інструкцією про заповнення бланків державних актів на право власності на земельну ділянку і на право постійного користування земельною ділянкою, затвердженою Наказом Держкомзему від 02.06.2009 р. №325, організацію робіт з видачі державних актів у разі виявлення землевласником (землекористувачем) у виданому державному акті орфографічних або технічних помилок, втраті (пошкодженні) державного акта здійснюють територіальні органи Держкомзему.
Землевласникам (землекористувачам), які бажають замінити державний акт, необхідно письмово звернутися до відповідного територіального органи Держкомзему.
У заяві зазначається:
- у разі виявлення орфографічних або технічних помилок у державному акті — суть виявлених помилок;
- у разі втрати (пошкодження) — де, коли і за яких обставин втрачено (пошкоджено) державний акт.
До заяви додаються:
- копія державного акта (крім випадків втрати такого акта);
- копія акта приймання-передавання межових знаків на зберігання;
- копія акта перенесення в натуру (на місцевість) меж охоронних зон, зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон і зон особливого режиму використання земель за їх наявності;
- копія документа, на підставі якого здобуто право на землю (рішення органу місцевого самоврядування, виконавчої влади, суду, договір купівлі-продажу, дарування, міни, інші цивільно-правові угоди).
Ніякі інші документи територіальні органи Держкомзему вимагати не вправі.
При втраті державного акта землевласник (землекористувач) розміщує відповідне повідомлення в місцевих друкованих засобах масової інформації.
Якщо протягом місяця з дня публікації ніяких повідомлень щодо втраченого державного акта не надійшло, землевласнику (землекористувачу) видається новий державний акт.
Територіальні органи Держкомзему приймають зазначені матеріали і враховуючи, що заповнення державних актів покладається на державне підприємство "Центр державного земельного кадастру" та його структурні підрозділи (пункт 2.9 Інструкції про порядок складання, видачі, реєстрації і зберігання державних актів на право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою та договорів оренди землі, затвердженої Наказом Держкомзему від 04.05.1999 р. №43), передають їх разом з комплектом бланка держаного акта, на заповнення до відповідного структурного підрозділу ДП "Центр ДЗК", який у свою чергу забезпечує заповнення бланків державних актів і передає їх до територіального органу Держкомзему для організації підписання.
Після підписання в установленому порядку бланки державних актів повертаються до відповідного структурного підрозділу ДП "Центр ДЗК" для реєстрації та видачі землевласнику (землекористувачу), про що територіальний орган Держкомзему інформує землевласника (землекористувача).
Землевласник (землекористувач) звертається до відповідного структурного підрозділу ДП "Центр ДЗК" і після оплати виконаних робіт отримує держаний акт.
Відповідно до розмірів оплати земельно-кадастрових робіт та послуг, затверджених спільним наказом Держкомзему, Мінфіну та Мінекономіки від 15.06.2001 р. №97/298/124, вартість таких робіт становить:
- при втраті (пошкодженні) державного акта — 17 грн.;
- при виявленні у виданому державному акті орфографічних або технічних помилок виконання таких робіт здійснюється за рахунок органу, який здійснив реєстрацію відповідного державного акта.
Крім того, необхідно враховувати вартість реєстрації державного акта, яка для фізичних осіб становить 5 грн., а для юридичних — 25 грн.
При видачі нового державного акта попередній державний акт (крім випадків його втрати) повертається до відповідного територіального органу Держкомзему на зберігання.
У разі відсутності у землевласника (землекористувача) копій акта приймання-передавання межових знаків на зберігання та відсутності такого документа у територіальних органах Держкомзему землевласнику (землекористувачу) для отримання державного акта необхідно замовити виготовлення нової документації із землеустрою.
Спори, що виникають при здійсненні землеустрою, вирішуються судом.
(Газета "Вперед", 05.06.2010 р.)
Немає коментарів:
Дописати коментар