Відповідно до частини другої Перехідних положень Закону України "Про оренду землі" після виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв) договір оренди землі переукладається відповідно до державного акта на право власності на земельну ділянку на тих самих умовах, що і раніше укладений, і може бути змінений лише за згодою сторін. Припинення дії договору оренди допускається лише у випадках, визначних цим Законом.
Крім того, статтею 652 Цивільного кодексу України встановлено, що у разі істотної зміни обставин, якими сторони керувалися при укладенні договору, договір може бути змінений або розірваний за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або не випливає із суті зобов’язання.
Таким чином, договір, укладений сторонами відповідно до сертифікату, після виділення земельної частки (паю) в натурі (на місцевості) припиняється і підлягає переукладенню відповідно до державного акта.
Разом з тим, при вирішенні судових позовів Верховний суд дійшов висновку, що переукладення договору оренди земельної частки (паю) не може бути примусом для власника земельної ділянки і передбачає право, а не обов’язок на переукладення договору оренди.
В. Л. Морева, начальник відділу Держкомзему у Вознесенському районі
(Газета "Вісті Вознесенщини", 03.06.2010 р.)
Немає коментарів:
Дописати коментар