Вчора, 30.07.2009, начальник Головного управління Держкомзему у Миколаївській області В. П. Янчук провів особистий прийом громадян.
Основний спектр порушених питань стосувався переоформлення держактів на земельні ділянки та щодо порушення прав будівництва на земельній ділянці.
пʼятниця, 31 липня 2009 р.
Відбувся особистий прийом громадян
четвер, 30 липня 2009 р.
Перелік земельних ділянок державної власності, призначених для набуття права оренди на відкритих аукціонах у 2009 році у Вознесенському районі
Вознесенська райдержадміністрація виставляє на аукціон продаж права оренди земельні ділянки (терміном на 49 років) сільськогосподарського призначення.
Лот №1 — загальна площа 0,6 га землі промисловості, під будівництво боксів для гаражування автотранспорту, в межах території Таборівської сільської ради, терміном на 15 років, кадастровий номер — 4822084200:10:000:0188.
Стартова ціна становить 3% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.
Лот №2 — загальна площа 1,2 га землі автотранспорту, для будівництва навантажувально-розвантажувального майданчику, в межах території Олександрівської селищної ради, терміном на 15 років, кадастровий номер — 4822055000:02:000:0535.
Стартова ціна становить 3% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.
Лот №3 — загальна площа 3,12 га ріллі, для комерційного використання, в межах території Прибужанівської сільської ради, терміном на 15 років, кадастровий номер — 4822083800:21:000:0044.
Стартова ціна становить 3% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.
Аукціон відбудеться 10.09.09 р. о 15.00 год.
в приміщенні Вознесенської райдержадміністрації за адресою: вул. Леніна, 1 (1-й поверх).
Виконавець — Миколаївський аукціонний центр філія Державної акціонерної компанії "Національна мережа аукціонних центрів", код ЄДРПОУ 23629290.
Заяви на участь в аукціоні приймаються за адресою: м. Миколаїв, вул. В. Морська, 45, офіс 33. Остаточний термін подачі заяв за 3 дні до початку проведення аукціону.
Одержувач коштів — Миколаївський аукціонний центр, код ЄДРПОУ 23629290, р/р 26004039789900, АКІБ Укрсиббанк в м. Харків, МФО 351005.
Заявникам необхідно сплатити:
- реєстраційний внесок — 17,00 грн., в т. ч. ПДВ;
- гарантійний внесок — 10% від стартової ціни, в т. ч. ПДВ;
- вартість інформаційного пакету — 115,00 грн., в т. ч. ПДВ.
Довідку та додаткову інформацію можна отримати за адресою: м. Миколаїв, вул. В. Морська, 45, офіс 33, тел.: (80512) 35-03-02, (80512) 58-12-70 з 9.00 до 13.00 та з 14.00 до 18.00 год.
(Газета "Вісті Вознесенщини", 30.07.2009 р.)
середа, 29 липня 2009 р.
Столична погода - у нас на сайті
вівторок, 28 липня 2009 р.
Погода: Миколаївський район
В рамках покращення інтерактивності нашого сайту на сторінці відділу Держкомзему у Миколаївському районі розміщено інформери погоди.
Відтепер жителі району, землевпорядники, аграрії та інші суб’єкти земельних відносин зможуть планувати свою діяльність, виходячи з оперативної інформації про погодні умови на території сіл і селищ Миколаївщини.
понеділок, 27 липня 2009 р.
Питання приватизації
Завтра, 28.07.2009, відбудеться засідання комісії з приватизації ДП "Шовкопідприємство «Гребеники»".
У його роботі братиме участь заступник начальника Головного управління Держкомзему у Миколаївській області К. В. Василюк.
неділя, 26 липня 2009 р.
Підсумки розвитку області
Днями, 23.07.2009, перший заступник начальника Головного управління Держкомзему у Миколаївській області С. В. Мішнев взяв участь у виїзному засіданні колегії облдержадміністрації по підсумках соціально-економічного розвитку області за І півріччя 2009 року.
субота, 25 липня 2009 р.
Нарада з природокористування
Днями, 22.07.2009, перший заступник начальника Головного управління Держкомзему у Миколаївській області С. В. Мішнев взяв участь у засіданні Координаційної ради при облдержадміністрації з питань реалізації обласної програми охорони довкілля та раціонального природокористування.
пʼятниця, 24 липня 2009 р.
Слово спеціалісту
Роз’яснення стосовно зміни цільового призначення земельної ділянки чи виду використання
Відповідно до частини четвертої ст. 116 Земельного кодексу України передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах норм, визначених цим Кодексом, проводиться один раз по кожному виду використання.
Частиною першою ст. 121 Земельного кодексу України встановлені норми безоплатної передачі земельних ділянок громадянам по кожному з видів використання.
Так, видами використання земельних ділянок визначено ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництво і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), індивідуальне дачне будівництво та будівництво даних гаражів.
Враховуючи вищевикладене, при зміні виду використання земельної ділянки в межах однієї категорії (частина перша ст. 19 Земельного кодексу України) Порядок зміни цільового призначення земель, які перебувають у власності громадян або юридичних осіб, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 11.04.02 №502 не застосовується.
Вид використання земельної ділянки змінюється на підставі рішення відповідного органу державної влади або місцевого самоврядування за клопотанням власника земельної ділянки.
В. Паненко
начальник відділу Держкомзему у місті Южноукраїнськ Миколаївської області
(Газета "Энергетик", 24.07.2009 р.)
четвер, 23 липня 2009 р.
Запитували — відповідаємо
Відділ Держкомзему у Вознесенському районі, опрацювавши низку звернень громадян та юридичних осіб, надає роз’яснення з таких питань, як поновлення договорів оренди, а також врегулювання відносин між спадкоємцями земельних ділянок та їх орендодавцями. На запитання громадян відповідає О. М. Волинчик, головний спеціаліст-юрист відділу Держкомзему у Вознесенському районі.
Поновлення договорів оренди
Що стосується поновлення договорів оренди, то відповідно до ст. 33 З.У. "Про оренду землі" у разі, якщо орендар продовжує користуватися земельною ділянкою після закінчення строку договору оренди, то за відсутності письмових заперечень орендодавця протягом одного місяця після закінчення строку договору, цей договір підлягає поновленню на той же строк і на тих же умовах, які були передбачені у ньому.
Частиною другою цієї ж статті встановлено, що у разі поновлення договору оренди землі на новий строк його умови можуть бути змінені за згодою сторін. Поновлення договору оренди земельної ділянки проводиться в порядку, встановленому для їх державної реєстрації. Через місяць після закінчення строку договору оренди земельної ділянки, орендар звертається із заявою (клопотанням) про поновлення договору оренди земельної ділянки та засвідченим відповідним проектом додаткової угоди до орендодавця.
Поновлення договору оренди земельної ділянки здійснюється шляхом укладання додаткової угоди, яка укладається в трьох примірниках та після її посвідчення сторонами подається до структурного підрозділу ДП "Центр державного Земельного кадастру" на державну реєстрацію.
Врегулювання відносин між спадкоємцями земельних ділянок та їх орендодавцями.
Що стосується питання врегулювання відносин між спадкоємцями земельних ділянок та їх спадкоємцями, то відповідно до ст. 125 Земельного кодексу України право власності та право постійного користування на земельну ділянку виникає після одержання її власником або користувачем документа, що посвідчує право власності чи право постійного користування земельною ділянкою, та його державної реєстрації. Приступати до використання земельної ділянки до встановлення її меж у натурі (на місцевості), одержання документа, що посвідчує право на неї, та державної реєстрації забороняється.
Частиною першою ст. 7 З.У. "Про оренду землі" визначено, що право на оренду земельної ділянки переходить після смерті фізичної особи-орендаря, якщо інше не передбачено договором оренди, до спадкоємців, а в разі їх відмови чи відсутності таких спадкоємців — до осіб, які використовували цю земельну ділянку разом з орендарем і виявили бажання стати орендарями в разі, якщо це не суперечить вимогам Земельного кодексу України та цього Закону.
У разі, якщо власник земельної ділянки, переданої в оренду, помер, строк дії договору оренди завершився, а спадкоємець ще не оформив спадщину, то укладення договору оренди між спадкоємцем земельної частки (паю) і орендарем цієї частки можливе після оформлення спадщини спадкоємцем в установленому Законом порядку. Разом з тим, вирішити питання плати за використання земельної ділянки орендарем за період після завершення договору оренди, укладеного із орендарем, який помер, та до укладення договору оренди із спадкоємцем земельної ділянки, можливе шляхом вирішення питань компенсації зазначеної плати у договорі оренди між орендарем та спадкоємцем, а у разі недосягнення ними згоди — в судовому порядку.
(Газета "Вісті Вознесенщини", 23.07.2009 р.)
До відома орендарів земельних ділянок, земельних часток (паїв)
Для забезпечення виконання Указу Президента України від 19.08.08 №725/2008 "Про невідкладні заходи щодо захисту власників земельних ділянок, земельних часток (паїв)"
щодо збільшення розміру орендної плати з 1,5% до 3% вартості земельної ділянки, земельної частки (паю), повідомляємо.
Всім орендарям земельних ділянок, земельних часток (паїв) необхідно терміново внести зміни до існуючих договорів оренди щодо орендної плати у розмірі 3% від вартості земельної ділянки, земельної частки (паю) та до 1 серпня 2009 року провести державну реєстрацію додаткових угод в центрі Державного Земельного кадастру як і основних угод оренди.
Вартість реєстрації додаткових угод до чинних договорів оренди земельних ділянок, часток (паїв), за наявності доручення становить:
20 грн. - для фізичних осіб
115 грн. - для юридичних осіб
Про необхідність укладання договорів оренди та додаткових угод по збільшенню орендної плати та про їх реєстрацію неодноразово повідомлялось в районній газеті.
Т. Лисенко
начальник відділу Держкомзему у Баштанському районі
(Газета "Голос Баштанщини", 23.07.2009 р.)
середа, 22 липня 2009 р.
Тимчасовий порядок продажу земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах у Врадіївському районі
ПРОЕКТ
Тимчасовий порядок продажу земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах у Врадіївському районі
І. Загальні положення
1.1. Тимчасовий порядок набуття права на землю на конкурентних засадах у Врадіївському районі Миколаївської області /далі: Тимчасовий порядок/ розроблено відповідно до Цивільного кодексу України, статей 123, 124, частини 1 статті 134, статей 135-137, пункту 12 розділу Х Земельного кодексу України, Законів України "Про оренду землі", "Про землеустрій", "Про оцінку земель", "Про планування і забудову територій", Постанов Кабінету Міністрів України: від 16 травня 2002 року №648 "Про затвердження Положення про технічний паспорт земельної ділянки, яка виставляється на торги"; від 31 березня 2004 року №427 "Про затвердження Порядку вибору земельних ділянок для розміщення об’єктів"; від 4 березня 2004 року №266 "Про затвердження Типового договору про розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки"; від 26 травня 2004 року №677 "Про затвердження Порядку розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок"; Інструкції про загальні вимоги до оформлення технічного паспорта земельної ділянки, яка виставляється на земельні торги, затвердженої Наказом Держкомзему України від 10"липня 2002"року №114, та інших нормативних документів.
Норми Тимчасового порядку діють в частині, якщо вони не суперечать чинному законодавству.
1.2. Порядок визначає, згідно статтям 134-139 Земельного кодексу України, процедуру підготовки, організації та проведення земельних торгів для продажу земельних ділянок та права на них у Врадіївському районі Миколаївської області.
1.3. Земельні торги проводяться з метою запровадження у Врадіївському районі механізму продажу земельних ділянок та прав на них на засадах прозорості, змагальності, забезпечення ефективного використання землі та залучення додаткових коштів для реалізації програм соціального-економічного розвитку.
Земельні торги, згідно статті 135 Земельного кодексу України, проводяться у формі аукціону. Єдиним критерієм визначення переможця торгів у цьому випаду виступає ціна об’єкта аукціону.
Аукціон проводить ліцитатор.
1.4. Терміни, які вживаються в цьому Порядку, мають таке значення:
- аукціон — форма проведення земельних торгів, під час яких земельна ділянка чи право на неї продається учасникові, який запропонував за це найбільшу ціну, яка фіксується в ході проведення торгів ліцитатором.
Аукціон повинен проводитись згідно з урегульованими нормами чинного Земельного кодексу України, іншими законодавчими актами, а також даним Тимчасовим порядком;
- організатор - орган державної влади чи орган місцевого самоврядування, чи державний орган приватизації, уповноважений здійснювати відчуження земельної ділянки, призначеної для продажу, або державний виконавець відповідно до рішення суду;
- виконавець — юридична особа, яка здійснює земельні торги на підставі договору з Організатором. Виконавець повинен мати ліцензію на проведення земельних торгів та /або/ на проведення землевпорядних і землеоціночних робіт, мати досвід організації та проведення торгів.
1.5. Аукціон проводиться з метою запровадження у Врадіївському районі Миколаївської області механізму продажу земельних ділянок та прав на них на засадах прозорості, змагальності, забезпечення ефективного використання землі та залучення додаткових коштів для реалізації програм соціально-економічного розвитку.
ІІ. Організаційні заходи щодо підготовки та проведення земельних аукціонів
2.1. Організаційне забезпечення підготовки та проведення земельних торгів покладається на Організатора та Виконавця, відповідно до умов договору, укладеного між ними.
2.2. Ініціатор подає Організатору заяву /клопотання/ про набуття права на земельну ділянку, в якій зазначає місце розташування земельної ділянки, її розмір, цільове призначення, та яке право на земельну ділянку планує отримати.
Заява подається з врахуванням наявних результатів планування щодо використання земель, організації землеустрою, схем планування територій, детальних планів територій, проектів забудови, проектів розподілу територій, іншої містобудівної та землевпорядної документації, державних будівельних норм. З урахуванням державних та громадських інтересів, а також зацікавленості потенційних інвесторів щодо конкретних земельних ділянок.
Організатор в строк до десяти днів розглядає подані заяви /клопотання/ про продаж земельної ділянки або прав на неї та дає доручення відповідним службам про подальше опрацювання.
2.3. Організатор забезпечує:
- рівні умови для участі в земельних торгах всіх заявників та дотримання конфіденційності інформації, що міститься в заяві та в документах, що до неї додаються. Відомості щодо заявників та їх кількості не підлягають розголошенню до закінчення торгів;
- подання клопотань щодо отримання згоди на розроблення документації із землеустрою;
- розробку землевпорядної, землеоціночної та іншої документації, необхідної при проведенні торгів;
- публікацію в засобах масової інформації повідомлень про проведення земельних торгів та про результати торгів;
- виготовлення технічних паспортів земельних ділянок;
- виконання інших, передбачених цим Порядком, обов’язків.
2.4. Підготовка землевпорядної, містобудівної та проектної документації, пов’язаної із набуттям прав на землю на конкурентних засадах, здійснюється на замовлення Організатора. Відбір таких підприємств та організацій проводиться відповідно до вимог законодавства про закупівлю товарів, робіт та послуг за державні кошти.
2.5. Розробка землевпорядної документації, необхідної для проведення аукціону з продажу земельної ділянки чи прав на них, проводиться за рахунок ініціатора. Сума коштів, сплачених за розробку землевпорядної документації, відшкодовується у випадку, якщо даний ініціатор не став переможцем аукціону. Відшкодування проводиться за рахунок переможця аукціону.
2.6. На кожну земельну ділянку, або права на неї, що підлягає продажу на аукціоні, в установленому законами порядку, Організатор у повному обсязі забезпечує затвердження землевпорядної документації.
2.7. Розробка проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, інших проектів землеустрою, в тому числі технічної документації по перенесенню меж земельних ділянок в натуру /на місцевість/, та розрахунок нормативної грошової оцінки земельних ділянок здійснюється проектними організаціями, фізичними особами /підприємцями/, які мають дозволи /ліцензії/ на виконання відповідних робіт.
2.8. За наявності поважних причин, організатор має право відмовитись від проведення земельних торгів шляхом їх скасування, про що має бути повідомлено у засобах масової інформації у десятиденний термін від дня скасування земельних торгів.
2.9. У разі визнання земельних торгів такими, що не відбулися, скасування земельних торгів або анулювання їх результатів Організатор зобов'язаний повторно провести земельні торги на умовах, визначених цим Порядком.
ІІІ. Порядок проведення земельних аукціонів з продажу земельних ділянок
3.1. Організація проведення аукціонів щодо продажу права власності на землю складається з таких етапів:
- відбір Організатором та формування переліку земельних ділянок, які пропонується винести на аукціон, з урахуванням пропозицій Ініціатора.
У переліку визначається адреса ділянки, орієнтовна площа та інші дані, передбачені статтею 136 Земельного кодексу України:
- погодження Організатором переліку земельних ділянок або прав на них, які пропонується винести на аукціон, з постійною комісією Врадіївської районної ради з питань АПР, земельних ресурсів, підприємництва та власності;
- прийняття нормативно-правового акту Організатором про включення земельних ділянок до переліку ділянок, що підлягають продажу на аукціоні, згідно частини 1 статті 136 Земельного кодексу України;
- надання відділом Держкомзему у Врадіївському районі висновків щодо правового статусу земельних ділянок, продаж яких пропонується винести на аукціон;
- розробка та погодження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок або інших видів документації із землеустрою;
- розробка технічної документації щодо перенесення меж земельних ділянок в натуру /на місцевість/;
- здійснення нормативної грошової оцінки земельних ділянок та її затвердження, згідно з чинним законодавством, проведення розрахунку стартових цін об’єктів аукціону;
- затвердження проектів відведення або іншої документації із землеустрою та стартових цін об'єктів аукціону;
- розробка на замовлення Організатора технічних паспортів земельних ділянок;
- публікація повідомлення про проведення аукціону;
- укладення угод про участь в аукціоні, внесення гарантійних та реєстраційних внесків;
- подання та реєстрація заяв на участь в аукціоні;
- проведення аукціону та визначення його переможців;
- укладення договорів купівлі-продажу земельних ділянок;
- проведення остаточних розрахунків;
- підготовка та видача державних актів на право власності на землю згідно пункту 1.4. Інструкції про порядок складання, видачі, реєстрації і зберігання державних актів на право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою та договорів оренди землі, затвердженої Наказом Держкомзему України від 4 травня 1999 року №43.
3.2. У разі отримання заяви /клопотання/ від юридичних або фізичних осіб щодо набуття права власності на земельну ділянку, яка відповідно до законодавства має бути реалізована на земельному аукціоні, Організатор готує висновок щодо можливості продажу такої земельної ділянки.
3.3. У разі, якщо запланована до продажу земельна ділянка перебуває у користуванні, проведення можливе в порядку, визначеному законодавством.
3.4. Після прийняття рішення Організатора про продаж земельної ділянки на аукціоні, він дає згоду на розроблення документації із землеустрою. За замовленням Організатора розробляються відповідні проекти землеустрою, якими визначається цільове призначення відповідних земельних ділянок. Цільове призначення земельних ділянок, усі параметри та обмеження їх забудови мають відповідати затвердженій містобудівній та проектно-кошторисній документації, державним правилам і нормам.
3.5. Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки та стартова ціна об’єкта аукціону затверджується відповідним органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування.
3.6. Після затвердження відповідним органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування проекту землеустрою, Організатор забезпечує виготовлення технічного паспорта земельної ділянки.
3.7. У технічному паспорті земельної ділянки містяться відомості, передбачені частиною четвертою статті 136 Земельного кодексу України.
3.8. Стартова ціна лотів аукціону встановлюється в розмірі, що дорівнює нормативній грошовій оцінці земельних ділянок. Крок аукціону становить 10% від попередньо названої ціни.
3.9. Організатор, не пізніше ніж за 30 днів до проведення аукціону обов’язково публікує у Врадіївській районній газеті "Вісник Врадіївщини", а також по потребі в інших засобах масової інформації повідомлення про проведення земельного аукціону та організовує розміщення рекламних інформаційних щитів на земельних ділянках, право власності на які передбачається реалізувати на аукціоні.
Акти районної державної адміністрації або органів місцевого самоврядування, що є підставою для проведення земельних торгів, підлягають опублікуванню у газеті "Вісник Врадіївщини" згідно статті 22 Закону України "Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації".
3.10. Повідомлення має містити такі дані:
а) розміри земельної ділянки;
б) цільове призначення, а для містобудівних потреб — також види використання (пріоритетні та допустимі);
в) умови продажу та стартову ціну;
г) місце і час проведення торгів;
ґ) містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки;
д) найменування та адресу установи, прізвище та посаду, номер телефону особи, в якої можна ознайомитися з технічним паспортом об’єкта продажу (лота).
3.11. З моменту опублікування повідомлення про проведення земельного аукціону особам, які бажають взяти участь в аукціоні, Організатором надається можливість ознайомитися з технічними паспортами земельних ділянок та оглянути відповідні земельні ділянки, а також надаються консультації з питань проведення земельного аукціону.
3.12. Для участі в аукціоні допускаються особи, які можуть бути покупцями права власності на земельні ділянки, відповідно до законодавства України і:
- укладають із Виконавцем угоди про участь в аукціоні;
- сплачують гарантійні внески у розмірі 15% від стартової ціни об’єкта аукціону на рахунок, відкритий для обслуговування аукціону;
- подають заяву на участь в аукціоні.
3.13. Виконавець укладає із зацікавленою особою угоду про участь в аукціоні, якою мають бути передбачені зобов’язання сплати реєстраційного внеску, розрахованого виконавцем та затвердженого організатором, гарантійного внеску у розмірі 15% від стартової ціни об’єкта аукціону, який має намір придбати учасник (до завершення встановленого терміну прийняття заяв), а також зазначено про штрафні санкції, які має право накладати ліцитатор у разі порушення учасниками торгів порядку проведення аукціону.
3.14. Обов’язковою умовою Угоди про участь в аукціоні є зобов’язання переможця аукціону, з яким відповідно до цього положення укладено договір купівлі-продажу — укласти з відповідним органом місцевого самоврядування, на території якого знаходиться земельна ділянка, Договір про пайову участь у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури у відповідності до ст. 271 Закону України "Про планування і забудову територій".
3.15. Реєстраційний та гарантійний внески мають бути сплачені до моменту реєстрації Виконавцем заяви щодо участі в аукціоні.
3.16. Учасник аукціону має право придбати на торгах лише лоти, на які подані заяви, сплачено реєстраційний та гарантійний внески.
3.17. Для участі в торгах заявник — фізична особа (або її представник) чи уповноважена особа заявника — юридичної особи заповнює заяву українською мовою.
3.18. Заява фізичної особи засвідчується підписом фізичної особи (або її представника). Заява юридичної особи засвідчується підписом керівника та печаткою юридичної особи.
3.19. У заяві заявника - фізичної особи вказується:
- прізвище, ім’я та по батькові, реквізити документа, що посвідчує особу заявника, адреса заявника;
- назва, місцезнаходження та цільове призначення земельної ділянки, право власності на яку хоче придбати заявник;
- згода заявника виконувати умови аукціону;
- інформація про представника заявника у разі, якщо заяву подає представник.
При поданні заяви фізична особа пред’являє паспорт або документ, що його замінює.
Разом із заявою заявником-фізичної особою — суб’єктом підприємницької діяльності без права юридичної особи подаються такі документи:
- нотаріально завірена копія свідоцтва про державну реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності;
- документ, що посвідчує право представника фізичної особи на виконання дій, передбачених цим Порядком, завірений нотаріально;
- документ про сплату реєстраційного та гарантійного внесків;
- довідка банківської установи про реквізити поточних рахунків.
3.20. У заяві заявника — юридичної особи вказується:
- повна назва, місцезнаходження та реквізити заявника;
- назва, місцезнаходження та цільове призначення земельної ділянки, право власності на яку має намір придбати заявник;
- згода заявника виконувати умови аукціону.
Разом із заявою заявником - юридичною особою подаються такі документи:
- статут (положення) або нотаріально завірена копія;
- свідоцтво про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності нотаріально завірена копія);
- копія довідки про включення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України;
- документ, що посвідчує право уповноваженої особи на виконання дій, передбачених цим Порядком;
- довідки банку про реквізити поточних рахунків;
- документи про сплату реєстраційного та гарантійного внесків.
Всі дії, пов’язані з поданням і заповненням заяви на участь у торгах, проводяться заявником-фізичною особою (її представником) або уповноваженою особою заявника — юридичної особи.
Представником заявника — фізичної особи вважається фізична особа, яка є її законним представником та виконує від імені заявника дії, пов’язані з участю в торгах, за його дорученням.
Представник заявника подає з заявою паспорт або документ що його замінює, доручення від заявника на подання заяви.
Уповноваженою особою заявника — юридичної особи є фізична особа, яка на підставі службових повноважень або доручення від юридичної особи — заявника безпосередньо виконує всі дії, передбачені цим Порядком, від імені заявника.
3.21. При прийнятті заяви обов’язково перевіряється:
- правильність оформлення заяви;
- особа заявника (за документами, поданими заявником або його представником) на відповідність відомостям, вказаним у заяві;
- наявність документів, які засвідчують сплату реєстраційного та гарантійного внесків;
- наявність усіх інших, передбачених цим Порядком, документів.
3.22. Якщо під час перевірок не виявлено помилок та порушень, то Виконавець:
- в присутності заявника (його представника або уповноваженої особи) реєструє заяву в книзі реєстрації заяв окремо по кожній ділянці. В книгу реєстрації заяв заноситься порядковий номер заяви, дата, прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи або уповноваженої юридичної особи, назва юридичної особи;
- засвідчує заяву підписом та печаткою;
- залишає в себе оформлену заяву і всі документи, надані заявником;
- надає підтверджуючий документ про реєстрацію заяви на участь в аукціоні (далі — квиток учасника).
3.23. Заява не приймається та повертається заявнику разом з поданими документами для переоформлення у випадках:
- виявлення помилок;
- відсутність на момент подання заяви документів, передбачених цим Порядком;
- подання заяви неналежною особою;
- відсутності укладеної угоди про участь в аукціоні.
3.24. Прийом заяв для участі в аукціоні завершується за три робочі дні до початку проведення аукціону.
3.25. Особа, яка подала у встановленому порядку заяву на участь в аукціоні, має право за 2 робочі дні до дня проведення аукціону відкликати свою заяву. Гарантійний внесок, сплачений за участь в аукціоні, повертається. У випадку, якщо особа, яка подала заяву та не пізніше, як за 2 робочі дні до початку аукціону не відкликала свою заяву про участь в аукціоні і не з’явилася на земельний аукціон, сума гарантійного внеску їй не повертається.
3.26. Інформація про учасників аукціону до початку його проведення не підлягає оголошенню до оприлюднення результатів аукціону.
ІV. Порядок та умови проведення аукціону
4.1. Продаж лоту на аукціоні здійснюється за умов наявності не менше двох заявок. У разі необхідної кількості заявок лот знімається з торгів.
4.2. В день проведення аукціону здійснюється реєстрація явки учасників аукціону. Кожен учасник зобов’язаний пред’явити паспорт, квиток учасника аукціону, який одночасно є табличкою з аукціонним номером покупця. Реєстрація починається за одну годину та закінчується за 20 хвилин до початку аукціону. Незареєстровані особи до торгів не допускаються.
4.3. Аукціон проводить ліцитатор.
4.4. Аукціон починається з оголошення ліцитатором правил проведення торгів та штрафних санкцій, що застосовуються до учасників.
4.5. По кожному внесеному на торги лоту ліцитатор оголошує назву, коротку характеристику та початкову стартову ціну земельного об’єкту продажу.
4.6. Якщо в ході аукціону протягом трьох хвилин після оголошення початкової ціни учасники не виявили бажання придбати лот, ліцитатор знімає об’єкт з торгів.
4.7. Якщо після триразового оголошення початкової ціни виявиться, що з нею згоден лише один учасник, ліцитатор, одночасно з ударом молотка, називає номер покупця і оголошує про придбання лоту єдиною особою, яка погодилася придбати лот, або знімає лот з торгів.
4.8. Учасникам, що не виявили згоди придбати об’єкт за початкову ціну, сума гарантійного внеску не повертається.
4.9. У процесі торгів ліцитатор має право збільшувати ціну лише на крок, визначений цим Порядком.
4.10. Кожен з покупців має право сповіщати про готовність купити лот двома рівноцінними способами, тобто підняти табличку з аукціонним номером, що засвідчує прийняття ціни, запропонованої ліцитатором (прийняття пропозиції ціни без голосу), або без додаткових оголошень підняти табличку і одночасно оголосити свою пропозицію стосовно ціни об’єкт, яка повинна бути більшою, ніж ціна названа ліцитатором, мінімум на один крок аукціону, але обов'язково кратною кроку (пропозиція ціни з голосу).
4.11. Аукціон починається з оголошення ліцитатором початкової ціни лота з одночасним ударом аукціонного молотка (гонга). Якщо хоча б один з покупців сповіщає одним з можливих способів про готовність придбати лот, ліцитатор збільшує початкову ціну або ціну, запропоновану учасником торгів на розмір кроку торгів з подальшим послідовним збільшенням ціни.
4.12. Якщо ціна, запропонована з голосу одним із учасників торгів більша за ціну, оголошену ліцитатором, то ліцитатор називає номер цього покупця і запропоновану цим покупцем ціну. Потім ліцитатор оголошує ціну, що дорівнює запропонованій покупцем ціні, збільшеній на крок торгів.
4.13. Якщо ціна, запропонована з голосу одним із учасників торгів більша за ціну, оголошену ліцитатором, але не кратна відповідному кроку, то ліцитатор трактує цю пропозицію як згоду покупця збільшити ціну на відповідну кількість кроків аукціону, називає номер цього покупця і запропоновану цим покупцем ціну, кратну кроку торгів.
4.14. Якщо покупець підняв табличку та оголосив ціну, меншу за оголошену ліцитатором або попереднім покупцем, то ліцитатор повторює свою ціну або ціну попереднього, вважаючи піднесення таблички покупцем, що запропонував меншу ціну, як згоду прийняти ціну, яку назвав ліцитатор або попередній покупець. Потім ліцитатор оголошує наступну ціну, збільшену на відповідний крок аукціону.
4.15. Мовчання покупця, що першим підніс табличку з номером після оголошення ліцитатором ціни трактується, як згода покупця на запропоновану ліцитатором ціну.
Після цього ліцитатор називає номер покупця, що першим підніс табличку, і оголошує наступну ціну у відповідності з кроком аукціону.
4.16. Якщо виникає ситуація, коли після запропонованої ліцитатором ціни одночасно декілька покупців підіймають свої таблички з номерами (без голосу), то ліцитатор називає нову ціну, збільшену на крок торгів, не оголошуючи номерів покупців до того часу, поки будь-який з покупців не оголосить свою ціну, або ліцитатор не визначить, який з покупців підняв табличку першим при черговому збільшенні оголошеної ліцитатором ціни.
4.17. Якщо при послідовному збільшенні ціни ліцитатором одночасно декілька покупців залишають свої таблички піднятими, ліцитатор у будь-який момент, на свій розсуд, може запропонувати покупцям оголосити свої ціни і після першого оголошення одним з покупців своєї пропозиції назвати номер покупця, що оголосив цю пропозицію, а також ціну, запропоновану цим покупцем, а потім оголосити наступну ціну, збільшену на відповідний крок торгів.
4.18. Аукціон по лоту закінчується з ударом молотка (гонгу) і проголошенням ліцитатором слова "Продано", коли після триразового оголошення чергової ціни не буде запропоновано вищу ціну. Переможцем торгів визнається покупець, аукціонний номер якого ліцитатор назвав останнім і який запропоновував найвищу ціну за лот.
4.19. Після закінчення аукціону по лоту ліцитатор оголошує про продаж лота, називає площу та адресу земельної ділянки, ціну продажу, аукціонний номер переможця торгів і викликає переможця для підписання протоколу, який ведеться під час аукціону. В протокол заноситься назва лоту, початкова ціна, пропозиції учасників аукціону та результат аукціону (остаточна ціна продажу, реквізити переможця). Протокол підписується ліцитатором, переможцем та уповноваженим представником відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування.
4.20. Учасник аукціону, який відмовився від підписання протоколу, позбавляється права на подальшу участь в аукціоні. Сума гарантійного внеску йому не повертається. За рішенням ліцитатора аукціон по цьому об'єкту може бути поновлений в день проведення аукціону.
4.21. Переможцю аукціону сума гарантійного внеску зараховується при остаточних розрахунках.
4.22. Сума гарантійного внеску повертається всім учасникам аукціону протягом 10 (десяти) банківських днів після закінчення аукціону, крім переможця, осіб, на яких накладено штраф у розмірі гарантійного внеску, осіб, які не виявили бажання придбати об’єкти аукціону при оголошенні початкової ціни, а також осіб на яких накладено штраф у розмірі гарантійного внеску.
4.23. Оплата за інформаційний пакет та інші внески поверненню не підлягають.
4.24. За рішенням ліцитатора під час аукціону по певному лоту в залі можуть бути присутні учасники аукціону, які не беруть участі по цьому лоту, запрошені особи, які не є учасниками аукціону.
За своїм бажанням на аукціоні також можуть бути присутні в якості спостерігачів та без права втручання у процес аукціону уповноважені представники райдержадміністрації, районної, селищної, сільських рад Врадіївського району.
4.25. Під час проведення аукціону (від моменту його початку до завершення по кожному окремому лоту) не допускається:
- ведення розмов учасниками аукціону та запрошеними особами;
- втручання будь-яким способом в аукціон осіб, які не заявлені в аукціоні по конкретному лоту;
- переміщення по залу під час аукціону без дозволу ліцитатора;
- ведення прямої телевізійної трансляції, аудіо- чи відеозапис. Фотографування процесу аукціону, користування мобільними телефонами;
- втрата квитка учасником аукціону до закінчення терміну реєстрації;
- відмова в підписанні протоколу;
- відмова у здійснені платежів згідно з протоколом аукціону;
- здійснення інших дій, що порушують дію аукціону.
4.26. Ліцитатор для усунення порушень та поновлення порядку має право:
- усно попередити учасника аукціону чи запрошену особу про усунення порушень, але не більше одного разу за кожен вид порушень;
- вимагати від учасника аукціону чи запрошеної особи покинути зал, де проводиться аукціон, за неодноразове порушення порядку участі в аукціоні;
- не допустити проведення аукціону по конкретному лоту за порушення, несумісні з подальшим його веденням по одному з виставлених лотів;
- накласти на учасника аукціону штраф у розмірі двох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, але не більше розміру гарантійного внеску по конкретному лоту за неодноразове порушення порядку.
Санкції можуть застосовуватись окремо або в сукупності.
4.27. Оплата здійснюється у гривнях.
V. Оформлення права власності за результатами аукціону
5.1. Рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування про продаж земельної ділянки, угода про участь в аукціоні та протокол аукціону є необхідними підставами для укладення договору купівлі-продажу земельної ділянки.
Аукціон вважається завершеним з моменту укладення договору купівлі-продажу земельної ділянки.
5.2. Договір купівлі-продажу є підставою для внесення коштів. Кошти мають бути внесені протягом десяти банківських днів з моменту укладення договору купівлі-продажу земельної ділянки, якщо інше не передбачено угодою про участь в аукціоні або договором купівлі-продажу чи договором оренди земельної ділянки.
5.3. У разі відмови переможця аукціону укласти договір купівлі-продажу земельної ділянки, або порушення терміну внесення коштів по договору купівлі-продажу, Організатор визнає переможцем аукціону того учасника, який під час торгів запропоновував найбільшу ціну перед переможцем аукціону.
Гарантійний внесок переможцю аукціону, який відмовився укласти договір купівлі-продажу земельної ділянки, або порушив термін внесення коштів по договору купівлі-продажу, не повертається.
5.4. Договір купівлі-продажу має містити положення щодо можливості відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування односторонньої відмови від договору у разі порушення переможцем аукціону термінів внесення коштів по договору купівлі-продажу, або порядку звернення з приводу отримання державного акта на право власності на земельну ділянку відповідно до п. 5.6. Тимчасового порядку.
У разі відмови відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, договір купівлі-продажу земельної ділянки вважається розірваним відповідно до статті 651 Цивільного кодексу України.
При цьому сума гарантійного внеску особі, яка була визнана переможцем торгів, не повертається.
5.5. Протягом 30 днів після проведення земельного аукціону Організатор публікує в друкованому засобі масової інформації, в якому міститься повідомлення про проведення аукціону, повідомлення про результати торгів по кожній земельній ділянці із зазначенням:
- місця розташування та розміру земельної ділянки;
- ціни, за якою земельна ділянка продана на торгах;
- цільового призначення земельної ділянки;
- інвестиційних та інших зобов'язань покупця, якщо такі були передбачені умовами аукціону.
5.6. Після сплати переможцем аукціону коштів згідно з договором купівлі-продажу земельної ділянки, він зобов’язаний у десятиденний термін звернутися до Організатора з приводу отримання державного акта на право власності на земельну ділянку.
5.7. У випадку, коли переможцем аукціону стає іноземна держава, іноземна юридична особа або спільне підприємство, необхідною підставою для укладення договору купівлі продажу земельної ділянки є також наявність згоди Кабінету Міністрів України на продаж відповідної земельної ділянки.
Згода Кабінету Міністрів України має бути надана до закінчення терміну подання заяв на участь в аукціоні.
5.8. Право власності на земельну ділянку виникає після укладення договору купівлі-продажу земельної ділянки, видачі державного акта на право власності на земельну ділянку та його державної реєстрації.
VІ. Порядок проведення земельних аукціонів з набуття права на земельну ділянку
6.1. Продаж права на земельну ділянку відбувається на земельних торгах відповідно до розділів І-ІV цього Порядку, з особливостями визначеними цим розділом.
6.2. Стартова ціна об’єкту аукціону визначається на підставі розроблених та затверджених відповідно до законодавства проектів землеустрою, нормативної грошової оцінки земельних ділянок, з урахуванням розрахунків річної орендної плати за землю відповідного цільового використання.
Стартова ціна права на земельну ділянку визначається в розмірі 30% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.
6.3. Крок аукціону купівлі права на земельну ділянку становить 5% від останньої названої ціни.
6.4. Після визначення переможця аукціону протокол торгів та довідка банківської установи про сплату передбачених цим протоколом коштів — є необхідними підставами для укладення договору оренди, суперфіцію, емфітевзису.
6.5. У випадку несплати переможцем аукціону ціни права оренди, суперфіцію, емфітевзису протягом десяти банківських днів з дня визнання його переможцем, Організатор визнає переможцем аукціону того учасника, який під час торгів запропоновував найбільшу ціну перед переможцем аукціону.
Переможцю аукціону, який порушив термін сплати ціни права оренди, суперфіцію, емфітевзису або відмовився укласти відповідний договір, гарантійний внесок не повертається.
6.6. Після сплати коштів згідно з протоколом аукціону переможець торгів зобов’язаний в десятиденний строк звернутися до Організатора з клопотанням укласти договір оренди, суперфіцію, емфітевзису на земельну ділянку.
6.7. Право оренди, суперфіцію, емфітевзису на земельну ділянку виникає після повної сплати вартості такого права, сформованого на аукціоні, укладення договору з Організатором та його державної реєстрації.
VІІ. Прикінцеві положення.
7.1. Цей Тимчасовий порядок набирає чинності з дня його опублікування.
("Вісник Врадіївщини", 22.07.2009 р.)